Sparing: Fortuna Wyry – Podlesianka 0-4

23 lipca 2016 Wyłączono przez Admin2

Wysokim i pewnym zwycięstwem zakończył się drugi letni sparing Podlesianki. Nasi zawodnicy pokonali w wyjazdowym spotkaniu Fortunę Wyry 4-0. Warto zaznaczyć, iż po raz kolejny Trener Daniel Kaczor miał okazje przyjżeć się bliżej testowanym zawodnikom, a także zgrywać zawodników, którzy już wcześniej zostali, na zasadzie transferów, sprowadeni do naszego zespołu.

Pierwsza część gry zaczęła się niemrawo z naszej strony, jednak już po kilku minutach odzyskaliśmy pewność siebie i absolutnie zdominowaliśmy drużynę Fortuny. Bardzo wysoki współczynnik posiadania piłki i dużo gry na jeden lub dwa kontakty, tak w skrócie można scharakteryzować Podlesiankę w pierwszej części gry. Pierwszą bramkę mierzonym strzałem zza pola karnego zdobył Dawid Colik, a chwilę później zaliczył doskonałą asytstę przy bramce Mirosława Szafarczyka, który pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Druga połowa była już mniej płynna, jednak zaznaczyć trzeba, że równie skuteczna. Najpierw Łukasz Kut lewą nogą „zawinął” strzałem z 16 metrów, a kilka minut później ten sam zawodnik dograł na nogę Kamila Koniecznego, który z kilku metrów ustalił wynik spotkania.

W zespole Fortuny wystąpił Andrzej Sarzała, który jeszcze w zeszłym sezonie bronił z powodzeniem naszych barw, a trenerem tego zespołu jest były szkoleniowiec Podlesianki – Krystian Odrobiński.

W naszych szeregach brakowało podczas meczu następujacychy zawodników – Sowy, Witasa, Zająca, Kaczmarczyka, Tyca oraz Rawickiego

Kolejny rywal będzie już o wiele bardziej wymagający, gdyż w wyjazdowym spotkaniu zagramy z beniaminkiem IV ligi – MKS-em Lędziny. Początek spotkania w środę o godz. 18.30 na stadionie w Lędzinach przy ul. Stadionowej 1.

Warto dadać, iż w planie sparingowym dodany został jeden termin – 3 sierpnia zagramy bardzo ciekawy mecz z Nadwiślanem Góra, który jeszcze w zeszłym sezonie występował na szczeblu centralnym w II lidze.

Raport meczowy:

sparing letni nr 2

20.07.2016 boisko Fortuny, ul. Dąbrowszczaków 99, Wyry

Fortuna Wyry – LGKS 38 Podlesianka 0-4 (0-2)

bramki: Colik, Szafarczyk, Kut, Konieczny

Skład I połowa: Wolan – Nowak, Renner, Widenka, Piwczyk – Sieniawski, Brehmer, Colik, Kubacki, Nawrot – Szafarczyk

Skład II połowa: Tomaszewski – Nowak, Widenka, Góralczyk, Piwczyk – Konieczny, Kiełbowicz, Colik, Kut, Krusz – Stompor