Liga na start!

Liga na start!

12 sierpnia 2016 Wyłączono przez Admin2

Już w najbliższa sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki Klasy Okręgowej sezonu 2016/2017.  Liga zapowiada się niezwykle ciekawie, a stawka wydaje się być bardzo wyrównana.

W stosunku do zeszłego sezonu nastąpiła spora rotacja zespołów, gdyż pojawiło się aż 8 nowych ekip, co z pewnością spowoduje, iż rozgrywki będą pasjonujące i pełne niespodzianek.

Ciężko wskazać faworyta, jakim w zeszłym sezonie był zespołu MKS-u Lędziny, w związku z tym sądzimy, iż walka o górną połowę tabeli będzie niezwykle zażarta, gdyż stoczy o nią walkę przynajmniej połowa drużyn.

Zespoły takiej, jak LKS Goczałkowice, Pogoń Imielin, Unia Kosztowy, LKS Łąka, AKS Mikołów, Urania Ruda Śląska z pewnością będą bardzo silne, a musimy pamiętać, iż w gronie walczących będą jeszcze spadkowicze – GTS Bojszowy i Grunwald Ruda Śląska, który jeszcze w zeszłym sezonie występował w III Lidze.

Stały i solidny poziom prezentować z pewnością będą Sparta Katowice, Wawel Wirek, Piast Nowy Bieruń, oraz wzmocniony ciekawymi transferami beniaminek – Pogoń Ruda Śląska.

Wielka niewiadoma to z pewnością Tempo Paniówki, które spadło do Klasy A, lecz zastąpiło ” za pięć dwunasta” wycofaną z ligi – Unię Bieruń Stary, oraz beniaminkowie z okręgu tyskiego – ZET-ka Tychy i JUW-e Jaroszowice.

Gdzie w tym gronie znajdzie się ekipa Podlesianki? Z pewnością nie musimy się obawiać żadnego z rywali, gdyż nie tylko relatywnie wzmocniliśmy naszą kadrę, ale przed wszystkim bardzo solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Trener Daniel Kaczor, z pewnością nie mógł narzekać na frekwencję i zaangażowanie zawodników, a postawa w większości sparingów była co najmniej zadowalająca. Oczywiście nikt w klubie nie popada w hurraoptymizm, gdyż jesteśmy świadomi, iż przed drużyną jeszcze naprawdę sporo pracy, a możliwości finansowe Podlesianki w dalszym ciągu znajdują się raczej poniżej wielu innych naszych rywali.

Podkreślmy, iż w przeddzień sobotniego meczu dopięte zostały dwa ostatnie transfery zawodników zasilających nasza kadrę. By wzmocnić rywalizację wśród młodzieżowców wypożyczono na rok 16-letniego Mateusza Góralczyka. Młody defensor to wychowanek akademii piłkarskiej GKS-u Katowice. Załatwiony został również transfer definitywny 19-letniego obrońcy Kamila Koniecznego, który w zeszłej rundzie wypożyczony był do naszego klubu z OKS ZET Tychy.

W pierwszym spotkaniu podejmiemy bardzo niewygodnego rywala, jakim z pewnością będzie Piast Nowy Bieruń.

Nasi najbliżsi rywale zajęli w zeszłym sezonie 11 miejsce w tabeli. Po bardzo słabej jesieni (11pkt), na wiosnę udało im się wskoczyć na zupełnie inny poziom i ugrali aż 26 punktów, przy okazji pokonując kilka zdecydowanie wyżej notowanych ekip na czele z MKS-em Lędziny.  Ofensywa Piasta opiera się na dwóch doświadczonych zawodnikach – 31-letnim grającym trenerze- Sławomirze Magierze, który w zeszłym sezonie strzelił 11 bramek ( w tym hattricka w zwycięskim 4-1 meczu z Podlesianką na wiosnę) oraz 34-letnim Danielu Kamieńskim, który strzelił 12 bramek.

Nasi rywale zdążyli już zainaugurować nowy sezon meczem pucharowym, w którym ulegli po rzutach karnych beniaminkowi tyskiej Klasy A – Zniczowi Jankowice. W regulaminowym czasie padł wynik 3-3.

Jeżeli chodzi o kwestie organizacyjną, to na meczach na własnym stadionie w dalszym ciągu obowiązywać będą bilety-cegiełki w cenie 5z. Nowością będzie możliwość zakupu karnetu na całą rundę jesienną w cenie 30zł, dzięki któremu można zaoszczędzić 10zł. Karnety dostępne będą u bileterów w dniu inauguracyjnego meczu.

 

LGKS 38 Podlesianka – Piast Nowy Bieruń

1 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice

Sobota, 13 sierpnia, godz. 17.00, stadion Podlesianki przy ul. Sołtysiej 25

sędziuje: Paweł Jurga (Sosnowiec)