O punkty pod Grunwaldem

O punkty pod Grunwaldem

19 sierpnia 2016 Wyłączono przez Admin2

W drugiej kolejce ligowej nasz zespół zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Grunwald Ruda Śląska.

Nasz rywal to bardzo uznana marka w lokalnej śląskiej piłce, jednak po spadku z zeszłym sezonie z III ligi opolsko-slaskiej, klub zmuszony był ze względów finansowych zrezygnować z występów w IV lidzie i został dokooptowany do rozgrywek naszej „Okręgówki”

Przed rozgrywkami zespół z Halemby został znacząco odmłodzony, gdyż średnia wieku kadry zawodniczej wynosi niespełna 21 lat. Z doświadczonych występami w III lidze zawodników pozostał marokański bramkarz – Mohamed Lamlih , Adam Wolek, Adam Kowalski oraz wracający po kilku sezonach gry w innych klubach – Michał Zuga.

W poprzednim spotkaniu Grunwald rozgrywał derbowe spotkanie z Pogonią Nowy Bytom i mimo widocznej przewagi uległ beniaminkowi 1-2. Jedyna bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Adam Kowalski.

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to pomimo dwóch zwycięstw w przeciągu kilku dni – ligowego i pucharowego, do meczu podchodzimy z dużym respektem dla naszych rywali. Szczególnie mecz z Piastem Nowy Bieruń pokazał, iż jest kilka elementów, nad którymi musimy pracować i trzeba zwrócić szczególną uwagę, by błędów nie powtórzyć w meczu z zespołem z Halemby.

 

GKS Grunwald Ruda Śląska – LGKS 38 Podlesianka
2 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 20 sierpnia, godz. 11.00, stadion Grunwaldu przy ul. Kłodnickiej 54, Ruda Śl.
sędziuje: Marcin Śniegoń (Rybnik)

 

foto: www.sportslaski.eu/Agata Dworczak