Kryzysowo nieskuteczni: Grunwald – Podlesianka 2-0

20 sierpnia 2016 Wyłączono przez Admin2

W drugiej kolejce ligowej nasz zespół nie podołał wyjazdowemu spotkaniu z Grunwaldem Ruda Śląska i uległ po dość słabej postawie 0-2.

Pierwsza część gry, mimo iż popełnialiśmy zdecydowanie zbyt dużo prostych i niewymuszonych błędów była zupełnie pod naszą kontrolą, jednak jeden moment nieuwagi kosztował nas naprawdę sporo. Ale od początku…

Pierwszy kwadrans był bezbarwny a oba zespoły nie umiały przyspieszyć tempa, przez co gra toczyła się głównie na połowie Grunwaldu, jednak bez groźnych sytuacji.

Pierwsza niezłą okazję mieliśmy w 18 minucie, kiedy po ładnej akcji zespołowej, Kut uderzył minimalnie obok bramki. Chwilę później kąśliwy strzał Zająca paruje Lamlih, jednak, mimo iż prosiło się o dobitkę, nikt z naszych ofensywnych graczy nie zdążył do odbitej piłki.

W 28 gospodarze biją rzut rożny, który wprowadza sporo chaosu i tzw. „ping ponga” w naszej jedenastce. Szybko się odgryzamy i 5 minut później Sieniawski zagrywa do Kuta, jednak jego magazynek był tego dnia najprawdopodobniej  pusty i w niezłej sytuacji uderza niecelnie. Nasz skrzydłowy szansę rehabilitacji miał praktycznie natychmiastową – Brehmer zgrywa głową do Colika, który obsługuje „Kucika” idealną prostopadłą piłką, jednak ten w naprawdę niezłej sytuacji daję się uprzedzić bramkarzowi z Halemby.

W 38 minucie gospodarze po raz pierwszy(!) rozgrywają udaną akcję ofensywną i od razu kończy się ona bramką. Prostopadłą piłkę zagrywa Kowalski, a Michał Zuga w dość szczęśliwy sposób pokonuje Wolana.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę mogliśmy jeszcze pokusić się o wyrównanie, lecz Stompor zamiast strzału w krótki słupek próbował przyjmować po zagraniu ze skrzydła Zająca

Po zmianie stron zaczęliśmy grać już trochę lepiej i zaczęliśmy stwarzać sytuacje, z których powinny padać bramki.

W 51 minucie powinno być 1-1. Świetne wejście w pole karne Sieniawskiego, który odnajduje na 11 metrze Colika, jednak ten uderza prosto w Lamliha. Kilka minut później przekątną piłkę gra Kut, a nabiegającego Zająca odważnym wybiegiem uprzedza bramkarz.

W kolejnej akcji groźniej z kolei było pod nasza bramką – Zuga pociągnął prawym skrzydłem i dograł do Spalonego, lecz ten uderzył obok bramki.

Kolejny kwadrans, to duża przewaga naszej drużyny i dwie doskonałe okazję Zająca. Najpierw  Brehmer zagrywa w uliczkę a „Kicek” uderza mocno nad bramką, a chwilę później dostaje prezent od bramkarza gospodarzy w postaci podania na 16 metr, jednak mając przed sobą całą bramkę i sporo czasu, dokonuje złego wyboru i próbując lobować, podaję piłkę prosto w ręce golkipera.

Nasz skrzydłowy mógł się zrehabilitować ładną asystą, kiedy znalazł po zagraniu z lewej strony w polu karnym Colika, jednak ten obraca się z piłką i w niezłej sytuacji uderza and bramką.

Parę minut później ostre zagranie Kuta, ale brakuje centymetrów by Kaczmarczyk wepchnął piłkę do bramki.

Na 5 minut do końca zaryzykowaliśmy i zmieniliśmy ustawienie na mocno ofensywne. Niestety wykorzystali to gracze Grunwaldu. O ile w pierwszej ich akcji mieliśmy jeszcze szczęście, gdyż po strzelonej przez nich bramce, sędzia odgwizdał spalonego, ale dosłownie kilkanaście sekund później było już 2-0. Malec ogrywa naszego obrońcę i mocnym strzałem zza pola karnego pokonuje Wolana.

W doliczonym czasie gry oba zespoły stworzły jeszcze po dwie niezłe okazję. Z naszej strony gole głową mogli strzelić – Renner po rzucie wolnym Colika i Witas po rogu Kaczmarczyka. Grunwald natomiast odpowiedział akcjami Rutkowskiego i Zugi, lecz w obu przypadkach górą był Wolan.

Mecz z pewnością był zimnym prysznicem dla naszych zawodników. Zwłaszcza, że jak by nie patrzeć dysponowaliśmy zdecydowanie bardziej doświadczoną drużyną, niż odmłodzony w stosunku do zeszłego sezonu Grunwald. Z gry mieliśmy przewagę, jednak ani skuteczności ani dokładności nie byłą dziś naszą mocną stroną.

Przed nami doskonała szansa do rehabilitacji, gdyż za tydzień na nasz stadion przyjedzie wicelider z zeszłego sezonu – LKS Goczałkowice. Liczymy, iż gracze pokażą, iż mecz z Halembą był tylko wypadkiem przy pracy i kolejne spotkania będą już zdecydowanie lepsze w naszym wykonianiu.