Przed meczem z Unią

Przed meczem z Unią

2 września 2016 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę czeka naszych zawodników bardzo ciężki wyjazdowe spotkanie z Unią Kosztowy. Poprzednie oba spotkania obydwu ekip obfitowały w emocje i bramki, dlatego liczymy, iż trzeci pojedynek przyniesie równie wiele emocji, ale i co najważniejsze – punkty naszej drużynie.

Unia Kosztowy zajęła w zeszłym sezonie 6 miejsce w tabeli, a w bieżących rozgrywkach zdobyła, tak jak Podlesianka, 6 punktów.  Nasi rywale wygrali 3-2 ze Spartą Katowice i 3-1 z JUW-e Jaroszowice, natomiast w ostatniej kolejce ulegli dość niespodziewanie Pogoni Ruda Śląska 1-2, tracąc bramkę w 93 minucie gry.

Zespół z dzielnicy Mysłowic od kilku sezonów wymieniany jest w gronie faworytów do awansu do IV ligi, niemniej jednak zawsze znajdował się zespół bardziej do tego zdeterminowany. Najbliższej upragnionego awansu Unia była w sezonie 2014/2015, kiedy w przedostatniej kolejce uległa w decydującym meczu GKS-owi II Tychy i zajęła 2 miejsce w tabeli.

Przed obecnym sezonem w zespole nastąpiło kilka zmian personalnych. Zespól wzmocnił doświadczony bramkarz Piotr Adamek, który miał już okazję występować na szczeblu centralnym w Ruchu Radzionków, a ostatnio bronił barw III-ligowej Piotrówki. Ważnym ogniwem może stać się pozyskany z Tęczy Błędów Patryk Mendela, który zdążył się już wyróżnić w pierwszych spotkaniach. Z MKSu Lędzny przybył Grzegorz Szymoniak, a ze Szczakowianki Jaworzno – Patryk Matwiejczuk.

Do stałych filarów zespołu nalezą – najlepszy strzelec zespołu z ubiegłych rozgrywek – Patryk Fahrenholt, a także Michał Gadaj, Mateusz Iwan, Adrian Kowalski oraz ligowy wyga – Mamia Jikia (Dżikija). W zespole od zeszłego sezonu występuje były gracz Podlesianki – Daniel Jacenik.

W przypadku naszego zespołu, to z pewnością odczuwalny będzie brak Dawida Colika, który z przyczyn osobistych nie będzie obecny na meczu. Oprócz naszego rozgrywającego nieobecni będą – Kamil Konieczny i Mateusz Sowa. Niestety mocno zagrożony jest również występ Dariusza Kubackiego, który odczuwa jeszcze skutki kontuzji stawu skokowego, której doznał na wtorkowym treningu.   Trener Daniel Kaczor skorzystać będzie mógł już natomiast z Marcina Nawrota, Bartosza Witasa i Mateusza Góralczyka.

Mimo osłabień kadrowych,  liczymy, iż nasi zawodnicy staną na wysokości zadania i wyniosą zdobycz punktową z tego trudnego meczu wyjazdowego.

 

LKS Unia Kosztowy – LGKS 38 Podlesianka
4 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 27 sierpnia, godz. 16.00, stadion Unii, ul Paderewskiego 4, Mysłowice
sędziuje: Tomasz Kuźniarz (Tychy)

 

foto: www.sportslaski.eu/Agata Dworczak