Mokry wtorek z Podlesianką

Mokry wtorek z Podlesianką

5 września 2016 Wyłączono przez Admin2

Już w najbliższy wtorek nasz zespół podejmować będzie na własnym stadionie IV-ligowy zespół Orła Mokre. Mecz odbędzie się w ramach II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.

Nasi rywale są beniaminkiem IV Ligi, a awans na ten szczebel był ich historycznym sukcesem. Mokierskie Orły rozpoczęły sezon ligowy z przytupem ogrywając w inauguracyjnym meczu Szczakowiankę Jaworzno 2-1, niestety później przyszło im zapłacić frycowe i w kolejnych pięciu spotkaniach ugrali tylko punkt po bezbramkowym remisie z Krupińskim Suszec w ostatniej kolejce.

Dwójka naszych zawodników ma w swoim CV występy w barwach mikołowskiego klubu – w latach 2013-2016 ich barw bronił Dariusz Kubacki, który zaliczył wspominany historyczny sukces, natomiast grubo ponad dekadę temu przez dwa sezony występował w Orle nasz kapitan Dawid Brehmer.

Dla graczy z Sołtysiej mecz ten z pewnością będzie pierwsza okazję by zmazać plamę po sobotniej porażce z Unią Kosztowy. Miejmy nadzieje, iż wysoka przegrana była tylko wypadkiem przy pracy. Z resztą sama gra naszych zawodników, mimo iż wyraźnie słabsza niż do jakiej przyzwyczailiśmy kibiców, nie była aż tak tragiczna jak wskazywałby na to wynik. W piłce nożnej częstokroć na wynik wpływają detale, które tym razem wybitnie działały na korzyść zespołu z dzielnicy Mysłowic.

O ile puchar można potraktować bardziej  prestiżowo, to z najwyższym priorytetem wyniku należy potraktować sobotnie spotkanie z Pogonią Imielin. Mamy najlepsze boisko i warunki do treningów w całej okręgówce i to obliguje nas do najwyższej koncentracji i pełnej mobilizacji do meczów na własnym stadionie.

Piłkarze, czas najwyższy zabrać się w garść i porządnie przykładać się do wszystkich meczów!

 

LGKS 38 Podlesianka – LKS Orzeł Mokre

II runda Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Katowice

wtorek, 6 września, godz. 17.00, stadion Podlesianki

Wstęp wolny!

 

foto: www.sportslaski.eu/Agata Dworczak