Odzyskać kontrolę: Podlesianka – Pogoń Imielin

Odzyskać kontrolę: Podlesianka – Pogoń Imielin

9 września 2016 Wyłączono przez Admin2

Intensywny tydzień, pełen w zarówno pozytywne i negatywne wrażenia, będzie miał finał w najbliższą sobotę, kiedy to na własnym stadionie w ramach V kolejki Ligi Okręgowej podejmiemy zespół Pogoni Imielin.

Nasz najbliższy rywal to czwarta siła ubiegło sezonowych rozgrywek, kiedy to zdobyli w całym sezonie 54 punkty.  Bilans pojedynków obu zespołów wychodzi remisowo, gdyż raz wygraliśmy na wyjeździe 3-1, by w rewanżu ulec na własnym stadionie 0-2.

W obecnych rozgrywkach Imielin wystartował dość słabo i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Nasi rywale jedyne zwycięstwo odnieśli z beniaminkiem z Jaroszowic (4-0), natomiast ulegli Uranii 1-2 (później wynik zamieniono na walkower 0-3 na rzecz klubu z Rudy Śląskiej, za względu na występ nieprawionego zawodnika w składzie Pogoni), 1-2 Sparcie Katowice oraz 1-4 Pogoni Ruda Śląska. W Pucharze Polski Pogoń przegrała w I rundzie z UKS-em Szopienice 1-2.

Oczywiście słaba dyspozycja Imielina to z pewnością chwilowy kryzys gdyż jest to zespół z całą pewnością klasowy, który w kontekście całych rozgrywek najprawdopodobniej wróci do pierwszej połowy tabeli, a przed sezonem wymieniany był w  gronie faworytów.

Do filarów zespołu należy najlepszy strzelec drużyny z ubiegłych i bieżących rozgrywek – Przemysław Niewiedział oraz Adrian Wojtaszak czy niezniszczalny Marcin Polarz. W barwach Pogoni występują od tego sezonu nasi byli gracze Marcin Łoboda (obecnie kontuzjowany) oraz Sebastian Bubrowski. Trenerem jest znany z występów przy Sołtysiej Grzegorz Rajman.

Na początku tygodnia nic nie zapowiadało, by trener Daniel Kaczor miał taki sam ból głowy jak przed meczem z Unią Kosztowy. Niestety, po raz kolejny nasz szkoleniowiec najprawdopodobniej nie będzie mógł liczyć na wszystkich zawodników szerokiej kadry.

Choć, co bardzo ważne, do zespołu wraca Dawid Colik, który rozegrał już pucharowy mecz z Orłem Mokre, to z urazami w tygodniu treningowym mierzyło się kilku innych zawodników. Sytuacja jest dość dynamiczna i dopiero przed samym spotkaniem dowiemy się czy i komu stan zdrowotny pozwoli na występ w meczu. Póki co, po trwającym 120 minut mecz z Orłem Mokre, klubowy fizjoterapeuta miał, w przenośni i dosłownie, pełne ręce roboty.

Mecz ten z pewnością będzie bardzo zacięty, gdyż oba zespoły mają coś do udowodnienia swoim kibicom, więc w sobotę będą chciały zmazać plamę za ostatnie wysokie porażki w lidze.

Podlesianka w trzech niedawnych meczach na własnym boisku strzeliła już 12 bramek, co jest gwarancją sporych emocji i ładnej ofensywnej gry.

 

LGKS 38 Podlesianka – LKS Pogoń Imielin
5 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 10 września, godz. 16.00, stadion Podlesianki
sędziuje: Mateusz Glenc (Rybnik)

 

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY KIBICÓW OBU ZESPOŁÓW!!

 

foto: www.sportslaski.eu/Agata Dworczak