Puchar Polski: Niebiescy na Sołtysiej

Puchar Polski: Niebiescy na Sołtysiej

26 września 2016 Wyłączono przez Admin2

W kilka dni po ligowych zmaganiach z ZET Tychy, podejmiemy w ramach ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski rezerwy chorzowskiego Ruchu.

Zespół popularnych „Niebieskich” występuje obecnie na szczeblu IV ligi, w której to ma status spadkowicza. W lidze młodzi piłkarze z ulicy Cichej radzą sobie bardzo przeciętnie i zdobyli dotychczas 4 punkty w 9 meczach.  W poprzedniej rundzie pucharowej odprawili wicelidera grupy IV Klasy Okręgowej – Śląsk Świętochłowice, ogrywając ich na wyjeździe 5-2.

Trenerem chorzowian jest Mateusz Sobota, który jako zawodnik występował w barwach Podlesianki w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014, kiedy to nasz zespół był beniaminkiem IV-ligi.

W naszej ekipie kontakt z chorzowskim klimatem miał Dawid Brehmer, który w latach 1999-2002 występował w juniorskich barwach czternastokrotnego mistrza Polski oraz Bartosz Witas, który w filialnym UKS-ie, przeszedł wszystkie szczeble młodzieżowej piłki, w tym występy na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów.

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to ostatni raz mierzył się on z chorzowskim klubem, w sezonie 2004/2005, kiedy to oba klubu występowały razem w Klasie Okręgowej.

Miejmy nadzieję, iż nasz zespół wzorem GKS-u Jastrzębie, z którym notabene jeszcze nie tak dawno rywalizowaliśmy w lidze, sprawi znowu niespodziankę i wyeliminuje kolejnego wyżej notowanego rywala.Oczywiście nikt w klubie nie stawia priorytetów dla Pucharu, ale dla sprawdzenia swoich sił z wyżej notowanym rywalem, warto próbować!

Na zwycięzcę tego spotkania, czekać będzie ktoś z pary Slavia Ruda Śląska – GKS II Katowice. Szczególnie ciekawie zapowiadałby się pojedynek z rezerwami GKS-u, z którymi na poziomie IV-ligi stoczyliśmy kilka wyjątkowo emocjonujących pojedynków.

By jednak do tego doszło, trzeba wspiąć się na wyżyny umiejętności i rozegrać dobre zawody z ekipą „Niebieskich”

 

LGKS 38 Podlesianka – KS Ruch II Chorzów

III runda Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Katowice

wtorek, 27 września, godz. 16.00, stadion Podlesianki

sędziuje: Adrian Markiewicz (Katowice)

 

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy na Sołtysią!!