Przed półmetkiem rundy

Przed półmetkiem rundy

29 września 2016 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę na boisku w Paniówkach nasi zawodnicy rozegrają kolejny mecz, tym razem w ramach 8 kolejki ligowej Klasy Okręgowej.

Nasz najbliższy rywal – Tempo Paniówki – to zespół dla nas dość anonimowy, a sobotni pojedynek będzie pierwszym od roku 1969, kiedy obydwa kluby rywalizowały przez jeden sezon w Klasie B.

Tempo znalazło się w naszej grupie dość niespodziewanie, zastępując wycofaną na tydzień przed inauguracją sezonu ligowego – Unię Bieruń Stary.

W zeszłym sezonie Paniówki występowały w IV grupie „Okręgówki”, zajmując na koniec sezonu 13 miejsce w tabeli, która to pozycja oznaczała bezpośredni spadek do Klasy A.

W związku z tym, iż Tempo zdobyło w całym sezonie aż 38 punktów, znajdowało się wyżej w klasyfikacji spadkowiczów, niż występujący w naszej grupie Ogrodnik Tychy (36pkt) oraz przedstawiciele grupy II i III, czyli Jedność Jejkowice (31pkt) i Polonia II Bytom (26pkt), to „kuchennymi drzwiami” dostało się z powrotem na nasz poziom rozgrywkowy.

Jak na ekipę przygotowywaną raczej na występy w Klasie A, zespół trenera Jerzego Werońskiego, wystartował w nowej dla siebie grupie całkiem przyzwoicie, wygrywając trzykrotnie (3-2 z GTS Bojszowy, 5-2 z AKS Mikołów i aż 7-2 z JUW-e Jaroszowice) i czterokrotnie przegrywając (1-3 z ZET Tychy, 0-2 z Uranią Ruda Śląska, 1-2 ze Spartą Katowice i 0-1 z Pogonią Ruda Śląska). W Pucharze Polski, wygrali 2-1 z B-Klasowym Ruchem II Kozłów i przegrali z IV-ligowym Gwarkiem Ornontowice 1-2.

Szukając przyczyn -mimo wszystko – niezłego startu piłkarzy z podgliwickiej wsi, zajrzeliśmy do tabeli z zeszłego sezonu, gdzie Tempo po 7 kolejkach zajmowało z 15 punktami – drugie miejsce w tabeli, zaraz za Orłem Mokre, który ostatecznie wygrał całe rozgrywki.  Z pewnością dużym atutem Paniówczan będzie własne boisko, które jest aż o 15 metrów krótsze niż nasze, co radykalnie zmienia sposób prowadzenia na nim gry.

Tempo to z pewnością jedna z najmłodszych ekip występujących w naszej lidze. Średnia wieku kadry meczowej waha się w granicach 20-21 lat, a w pierwszym składzie występuje sporo młodzieżowców – w dwóch ostatnich spotkaniach było ich kolejno 8 i 6.

Po 7 kolejkach, najlepszymi strzelcami zespołu są 20-letni Oskar Jendrychowski oraz 18-letni Bartosz Kiełbasa. Oboje strzelili po 4 gole.

Co zaś się tyczy Podlesianki, to na dzisiejszy dzień trener Daniel Kaczor zaplanował dla całego zespołu odnowę biologiczną po wtorkowym dość wyczerpującym pojedynku z Ruchem Chorzów, a na boisku zawodnicy spotkają się na piątkowym treningu przedmeczowym.

Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od długiego czasu zdecydowanie zwiększy się lista dostępnych zawodników. Oprócz leczącego się jeszcze Marcina Nawrota, oraz zwolnionego Marcina Widenki, do dyspozycji trenera są wszyscy pozostali zawodnicy szerokiej kadry.

Podlesiance, by w końcu dobić do ścisłej czołówki, potrzebne są zwycięstwa i miejmy nadzieję, że zawodnicy zrobią wszystko, by na trudnym terenie w Paniówkach wywalczyć pierwsze w tym sezonie wyjazdowe „trzy oczka”.

LKS Tempo Paniówki – LGKS 38 Podlesianka
8 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 1 październik, godz. 15.00, Paniówki, ul. Dworska 10
sędziuje:Łukasz Kruk (Tychy)

 

foto: www.sportslaski.eu/Agata Dworczak