LGKS 38 Podlesianka Katowice

Oficjalny serwis internetowy

Czas pożegnań: Gromu, wielkie dzięki!

Czas nie oszczędza „starej gwardii” naszego klubu, gdyż kolejnym po Mateuszu Sowie doświadczonym zawodnikiem, który postanowił zawiesić buty piłkarskie na kołku jest Bartosz Gruszczyński. Popularny Grom to jeden z symboli najnowszej historii naszego klubu, związany z Sołtysią na dobre i na złe.  

1

Nominalny lewoskrzydłowy zaczynał przygodę piłkarską w Sparcie Katowice, potem była młodzieżowa drużyna Rozwoju Katowice i kolejno (wówczas III-ligowy) Górnik MK Katowice, gdzie, jako młody zawodnik debiutował w sezonie 2003/2004 na „trzecim froncie „ w wygranym 3-1 meczu z Polonią Bytom. Po kilku latach spędzonych w klubie z Kostuchny trafił do Iskry Pszczyna, by ostatecznie zakotwiczyć w Podlesiance.

Od tego momentu nieprzerwanie przez 8 sezonów występował w barwach Podlesianki, a jego znakiem firmowym były „żelazne płuca” i „imadło” w lewej nodze.

SONY DSC

Oczywiście jego największym drużynowym sukcesem było  mistrzostwo Ligi Okręgowej w sezonie 2012/2013 oraz  awans do IV-ligi. W mistrzowskim sezonie zawodnik stał się ulubieńcem – niezwykle  licznych w ówczesnym okresie – kibiców klubu z Sołtysiej, którzy ochrzcili go nawet mianem „Podleskiego Cantony”.

Pod koniec sezonu 2015/2016 i rundy jesiennej 2016/2017 zaczyna doskwierać mu uciążliwa kontuzja ścięgna achillesa. Mimo tego, iż niejednokrotnie jeszcze zaciska zęby i gra w meczach ligowych, to sytuacja zdrowotna stopniowo przybliża go do decyzji o wycofaniu się z regularnych treningów.

9

Nie bez znaczenia jest fakt, iż zawodnik mocno angażuje się również w karierę trenerską i intensywnie rozwija projekt szkolenia narybku piłkarskiego naszego klubu, co pochłania coraz większe ilości jego czasu. Obecnie prowadzony przez niego rocznik 2002r, to jedna z bardziej obiecujących drużyn młodzieżowych naszego.

3

Coraz większym zainteresowanie cieszy się również grupa naborowa rocznika 2009-2010, która funkcjonuje od zeszłego roku. 

Mimo smutku, iż nie zobaczymy już na lewej stronie boiska charakterystycznej łysiny zawodnika z numerem 13, głęboko wierzymy, iż z jego szkoleniowej pracy wyniknie jeszcze bardzo dużo dobrego dla naszego małego klubu, a utalentowani wychowankowie Bartosza Gruszczyńskiego przez długi czas zasilać będą szeregi pierwszego zespołu.

Za lata gry i poświęcenie na rzecz naszego klubu bardzo serdecznie dziękujemy!

4

5

7

 

foto: www.gieksiarze.pl, www.sport-slaski.eu, www.regionalnapilka.pl, własne

Komentarze

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni

Copyright © 2014 LGKS Podlesianka Katowice
Projekt i realizacja ADW