Sparing: Podlesianka – Pogoń Imielin 2-0

Sparing: Podlesianka – Pogoń Imielin 2-0

25 lutego 2017 Wyłączono przez Admin2

Kolejny sparingowy weekend za nami. Tym razem stoczyliśmy pojedynek z ligowym rywalem, z którym o punkty przyjdzie nam rywalizować w piątej kolejce rundy rewanżowej – Pogonią Imielin. 

Z przyczyn losowych, trener Daniel Kaczor nie mógł skorzytstać z kilku zawodników – Dariusza Kubackiego, Kamila Szostka, Bartosza Witasa oraz Kamila Koniecznego. Nasz skoleniowiec nie zaryzykował również wstawieniem do gry – trenujących już od początku zeszłego tygodnia rekonwalescentów – Szymona Nowaka i Adama Sieniawskiego.  

Zważywszy na spore osłabienie personalne, gra naszego zespołu w pierwszej części gry wyglądała naprawdę nieźle. Solidna gra w defensywie, sporo niezłych momentów w ofensywie, no i zdecydowana poprawa w stosunku do zeszłego tygodnia jeżeli chodzi o momenty gry w wysokim pressingu. Nie będzie przesadą jeżeli powiemy, iż wyraźnie wyżej notowany w ligowej tabeli zespół z Imielina, został  całkowice przez nas zdominowany na boisku.

Pierwsza bramka padła po doskonałym prostopadłym zagraniu zawodnika, co do którego toczymy w dalszym ciągu niezwykle skomplikowane rozmowy z jego macierzystem klubem.  Zagranie przechwycił na pełnym biegu Zając i mijając bramkarza pewnie ulokował piłkę w bramce. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Kaczmarczyk, uderzając głową po mocnym dośrodkowaniu ze skrzydła Fabiana.  Mogliśmy, a właściwie powinniśmy, strzelić jeszcze więcej goli, ale niezawodny zazwyczaj pod bramką rywali Kaczmarczyk, zmarnował kilka wyśmienitych sytuacji brakowych. 

Po zmianie stron, kolejną sznasę na zebranie cennych doświadczeń otrzymali młodzi zawodnicy naszej kadry, co z wiadomych przyczyn wykorzystała doświadczona drużyna Pogoni. Rolę w kreowaniu gry się odwróciły, jednak mimo wycofania się do głębokiej defensywy, udało nam się do końca meczu zachować czyste konto. Nie była to sprawa łatwa, gdyż kilkukrotnie gracze Pogoni dochodzili do groźnych sytuacji podbramkowych. My również kilka razy zagroziliśmy rywalom, a najlepszej sytacji nie wykorzystał Fabian, uderzajac z najbliższej odległosci wprost w bramkarza. 

Kolejny mecz w przyszłszłą sobotę, kiedy to nasze przygotowanie do nadchodzących rozgrywek zweryfikuje IV-ligowy Orzeł Mokre. 

 

Raport meczowy:

sparing zimowy nr 7

25.02.2016 Boisko MOSiR Szopienice

LGKS 38 Podlesianka –Pogoń Imielin 2-0 (2-0)

bramki: Zając, Kaczmarczyk

Skład: Wolan (Fojcik) – Kiełbowicz (Góralczyk), Renner, Nawrot, Widenka – Fabian (Stompor), Brehmer, Zawodnik (Hirchytsia-test), Rawicki (Hofman), Zając – Kaczmarczyk

 

foto: www.sport-slaski.eu/Agata Dworczak