Nowi młodzieżowcy w kadrze Podlesianki!

Nowi młodzieżowcy w kadrze Podlesianki!

8 marca 2017 Wyłączono przez Admin2

Zeszła runda nie była stabilna, jeżeli chodzi o występy naszej młodzieży w Klasie Okręgowej. Przypomnijmy, że przepisy regulują, iż w trakcie trwania meczu ligowego na boisku przez cały mecz znajdować się musi minimum dwóch zawodników o profilu młodzieżowca (w sezonie 2016/2017 są to gracze urodzeni w roku 1996 i młodsi).

Mimo tego, iż w naszych szeregach znajdowało się 6 zawodników młodzieżowych, to różne okoliczności takie jak kontuzje czy wahania formy powodowały, iż trener Daniel Kaczor miewał przed niektórymi meczami spory ból głowy.

By zwiększyć jakość rywalizacji wśród naszej młodzieży, do kadry na rundę wiosenną dołączyło kilku zawodników.  

Z półrocznego wypożyczenia do Górnika MK Katowice wraca dwójka naszych wychowanków – Bartłomiej Hofman (defensywny pomocnik, r. 1996) oraz Gabriel Fabian (boczny obrońca r. 1997). Obaj zawodnicy w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 należeli do podstawowych zawodników klubu z Kostuchny, występując w 11 meczach ligowych.

hofman 2

Na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Rozwoju Katowice na Sołtysią trafił 18-letni boczny obrońca – Krzysztof Ruszkowski (na zdjęciu pierwszy od lewej). Gracz ten jest wychowankiem UKS-u Szopiencie, gdzie jego trenerem był nasz obecny szkoleniowiec Daniel Kaczor. Później przez kilka sezonów występował w Rozwoju Katowice, gdzie do największych sukcesów może zaliczyć awans i późniejsze występy w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów.

ruszkowski

Warto nadmienić, iż treningi z zespołem podjął inny zawodnik klubu ze Zgody – 17-letni Paweł Poniatowski, jednak w jego przypadku będzie on szykowany do gry dopiero na kolejny sezon.

 

foto: www.rozwoj.info.pl, własne