Transferowy hit na Sołtysiej: Marcin Rosiński w Podlesiance!

Transferowy hit na Sołtysiej: Marcin Rosiński w Podlesiance!

9 marca 2017 Wyłączono przez Admin2

W dniu dzisiejszym dopięty został najważniejszy ruch transferowy, jeżeli chodzi o wzmocnienia przed nadchodząca rundą wiosenną. Po ponad miesięcznych staraniach – na zasadzie transferu czasowego – do Podlesianki trafił 24-letni Marcin Rosiński.

Popularny Rosa jest środkowym pomocnikiem i doskonale czuje się na pozycjach „8” i „10”.

Zawodnik ten jest wychowankiem Rozwoju Katowice, gdzie jako świetnie zapowiadający się junior – w wieku 18-lat zadebiutował w III-ligowym meczu pomiędzy klubem ze Zgody a Startem Namysłów. W kolejnym sezonie zaliczył jeszcze 8 występów na trzecim froncie i po półrocznej przerwie w treningach przeszedł do GKS-u Katowice, gdzie występował w IV-ligowych rezerwach.

Swoimi występami przy Bukowej zwrócił uwagę trenera III-ligowych Szombierek – Krzysztofa Góreckę, który sprowadził tego zawodnika do swojego zespołu. W latach 2013-2015 Marcin Rosiński rozegrał w barwach „Zielonych” 54 spotkania w III lidze i strzelił 4 gole. Zaliczany był w tym czasie do czołowych rozgrywających Śląskiej III-ligi, która w fazie reorganizacji miała opinię najsilniejszej grupy w kraju. 

rosik 2

W sezonie 2015/2016 wraz z trenerem Górecko przeniósł się do IV-ligowego Gwarka Tarnowskie Góry, którym w swoim debiutanckim sezonie zdobył mistrzostwo ligi. Gwarek niestety uległ w barażowym dwumeczu o awans do III-ligi ze zwycięzcą II-giej grupy – zespołem Unii Turza Śląska.

W bieżącym sezonie Gwarek po rundzie jesiennej również zajmuje 1 pozycję w tabeli. Łącznie przez półtorej sezonu zawodnik ten wystąpił w Gwarku 35-krotnie i strzelił 8 goli. Oprócz kilku sukcesów drużynowych – mistrzostwa IV ligi, aktualnego liderowania po rundzie jesiennej oraz dwukrotnego dojścia do finału okręgowego Pucharu Polski, Marcin Rosiński uznany został indywidualnie 3 najlepszym sportowcem powiatu Tarnogórskiego za rok 2016.

Oczywiście zejście ligę niżej tego zawodnika, nie było wynikiem słabszej formy, lecz wyższą koniecznością, gdyż w trenującej praktycznie codziennie drużynie Gwarka, nie potrafił on  połączyć treningów z podjęta niedawno bardzo czasochłonną praca zawodową. 

rosik 4

Liczymy, iż zawodnik ten udanie wkomponuje się w zespół i dzięki swoim wysokim możliwościom znacząco poprawi nasza jakość gry na wiosnę.

Transfer ten jest szczególnie ważny w kontekscie kontuzji Dawida Colika, który do treningów wróci najwcześniej końcem maja. Nie ma co ukrywać, iż od momentu w którym brakło w środku pola popularnego „Cola”  do końca rundy jesiennej nie było w naszym zespole zawodnika, który miałby podobne predyspozycje w rozgrywaniu. Marcin ma wszelkie predyspozycje by wzmocnić linię środkową naszego zespołu do oczekiwanego poziomu. 

Życzymy powodzenia i wielu udanych występów!

 

foto: www.tsgwarek.pl, www.szombierkibytom.pl