Przedstawiamy kadrę Podlesianki

Przedstawiamy kadrę Podlesianki

13 marca 2017 Wyłączono przez Admin2

Po długich 4 miesiącach przerwy już w najbliższa sobotę wznawia rozgrywki Liga Okręgowa, więc najwyższy czas przedstawić kadrę zawodniczą naszego zespołu, która rywalizować będzie na wiosnę w Lidze Okręgowej. 

Kadra nasza liczy 24 nazwiska i jesteśmy przekonani, iż taka liczba zawodników wystarczy, by skutecznie rywalizować przez całą rundę rewanżową. Zawodnicy tworzą mieszankę rutyny z młodością, jednak przez zimę duży nacisk nałożono na wzmocnienie rywalizacji wśród młodzieżowców, dzięki czemu graczy o takim statusie jest aż dziesięciu. Średnia wieku jest bardzo dobra i wynosi 23 lata.

Jeżeli chodzi o ruchy transferowe, to w stosunku do jesieni ubyło 6 zawodników, jednak wśród nich tylko Łukasz Kut grywał regularnie (15 występów). O Mateuszu Sowie (3 występy) i Bartoszu Gruszczyńskim (5 występów), którzy zakończyli kariery pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach. Oprócz tych zawodników treningów nie podjęli rezerwowi bramkarze – Wojciech Tomaszewski i Jakub Korek,  którzy nie zagrali w żadnym meczu ligowym oraz doświadczony Tadeusz Tyc, który przez problemy zdrowotne na jesień zaliczył tylko 4 występy.

Jeżeli chodzi o Dawida Colika, to przynajmniej pierwszą część rundy poświeci on jeszcze na rehabilitację po rekonstrukcji więzadła krzyżowego w kolanie. Treningi z zespołem podejmie prawdopodobnie już na przełomie kwietnia i maja, więc, choć nieduża, to  istnieje szansa by jeszcze w końcówce bieżących rozgrywek wybiegł on na boisko. 

Co do zawodników przychodzących do Podlesianki, to jest ich również 6. Na pewno wrażenie robią przyjścia dwóch zawodników z doświadczeniem z wyższych lig – Marcin Rosińskiego, który zaliczył sporo występów w III lidze (Rozwój Katowice i Szombierki Bytom) oraz Kamila Szostka, który jako młody zawodnik występował w II-ligowym Rozwoju Katowice.  Z zawodników młodzieżowych z pewnością o skład powalczy Mateusz Drzymała, który zdążył już zebrać doświadczenia na poziomie IV-ligi, a i bez szans nie są wracający z wypożyczenia z „Emki” Katowice – Gabriel Fabian i Bartłomiej Hofman, oraz najmłodszy w tym gronie – Krzysztof Ruszkowski, który wcześniej występował w juniorach Rozwoju Katowice. 

Z zespołem czasy czas trenuje 22-letni Ukrainiec Taras Hirchytsia, co do którego, w związku z jego planowanym wyjazdem zagranicznym, nie podjęto jeszcze decyzji o zatwierdzenie do gry, oraz 17-letni Paweł Poniatowski, który do rozgrywek zgłoszony zostanie w przyszłym sezonie. 

 

BRAMKARZE:

Piotr Wolan (r. 90), Artur Fojcik (r.95)

OBROŃCY:

Krzysztof Renner (r.85), Marcin Nawrot (r.95), Marcin Widenka (r.88), Rafał Kiełbowicz (r.93), Adam Sieniawski (r.97), Mateusz Góralczyk (r.00), Gabriel Fabian (r.97), Bartłomiej Hofman (r.96), Krzysztof Ruszkowski (r.98), Bartosz Witas (r.95)

POMOCNICY:

Dawid Brehmer (r.83), Szymon Nowak (r.96), Marcin Rosiński (r.92), Mateusz Drzymała (r.97), Adam Zając (r.91), Mateusz Rawicki (r. 99), Dawid Colik (r.89), Kamil Szostek (r.94), Dariusz Kubacki (r.90), Kamil Konieczny (r.97),

NAPASTNICY:

Radosław Kaczmarczyk (r.82), Kamil Stompor (r.96)

 

SZTAB SZKOLENIOWY:

Daniel Kaczor (Pierwszy Trener), Tomasz Brożek (Kierownik Drużyny), Tomasz Hedzielski (II Kierownik Drużyny), Karol Szramowski (Fizjoterapeuta)

TRANSFERY:

Odchodzą: Łukasz Kut (MKS Lędziny), Mateusz Sowa (koniec kariery), Bartosz Gruszczyński (koniec kariery), Wojciech Tomaszewski, Jakub Korek, Tadeusz Tyc (nie podjęli treningów)

Przychodzą: Marcin Rosiński (Gwarek Tarnowskie Góry), Kamil Szostek (Nadwiślan Góra), Mateusz Drzymała (Grodziec Będzin), Bartłomiej Hofman (Górnik MK Katowice), Gabriel Fabian (Górnik MK Katowice), Krzysztof Ruszkowski (Rozwój Katowice) 

W niedługim czasie w zakładce „kadra” pojawią się zdjęcia nowych zawodników.