Udane debiuty: Piast Nowy Bieruń – Podlesianka 1-4

Udane debiuty: Piast Nowy Bieruń – Podlesianka 1-4

19 marca 2017 Wyłączono przez Admin2

Po wielu miesiącach oczekiwania wreszcie mogliśmy obejrzeć Podlesiankę w meczu ligowym. Pierwszym rywalem na wiosnę był w wyjazdowym meczu zespół Piasta Nowy Bieruń, który na własnym boisku uchodzi za wyjątkowo trudnego przeciwnika.

Obawy się potwierdziły, lecz głównym wrogiem naszych zawodników było bardzo grząskie i nierówne boisko, oraz porywisty wiatr i zacinający deszcz. Rywal nasz nie zaskoczył, gdyż tak jak się spodziewaliśmy było to zespół waleczny, grający nierzadko na granicy przepisów. Na szczęście zgodnie z założeniami przeciwstawiliśmy się walecznością i nieustępliwością, a co najważniejsze bardzo duża dyscypliną boiskową.

Pierwsze minuty spotkania były szarpane, gdyż oba zespoły miały ogromne problemy z przystosowanie się do panujących warunków. Jednak z biegiem czasu coraz więcej z gry miał nasz zespół.

W 18 minucie gry przed polem karnym Piasta w okolicy 25 metra od bramki faulowany jest Rosiński, a do rzutu wolnego podchodzi  Kamil Szostek, który kapitalnym strzałem nad murem daje prowadzenie naszemu zespołowi!

Kilka minut później biliśmy bardzo blisko podwyższenia wyniku, ale po dokładnym podaniu z rzutu wolnego Zająca, Kaczmarczyk uderzył sytuacyjnie nieznacznie obok bramki. Groźnie pod bramką gospodarzy było w kolejnej naszej akcji, kiedy to miękką piłkę w pole karne posłał Kaczmarczyk, lecz Szostkowi brakło centymetrów by opanować piłkę.

Goście w pierwszej części gry ani razy nie zagrozili poważniej bramce strzeżonej przez Wolana, a pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Podlesianki.

Po zmianie stron już w pierwszej akcji mogliśmy strzelić kolejnego gola. Krótko rozgrywamy rzut rożny, Kaczmarczyk uderza w bramkarza, a na linii strzału dobijającego do bramki Widenki staje niestety jeden z jego partnerów. Od tego momentu zaczęliśmy grać z większym polotem, mimo trudnych warunków, zawiązując naprawdę ciekawe akcje zespołowe.

Gospodarze odpowiedzieli ładnym strzałem z rzutu wolnego najlepszego w swoim zespole Brzezińskiego, lecz świetną interwencją popisał się Wolan.

Kilka minut później potężną bombę z rogu pola karnego posłał w stronę bramki Piasta – Zając, ale Krzemień końcówkami palców przenosi piłkę nad poprzeczką.

W 59 minucie Piast doprowadza do wyrównania po dość przypadkowej akcji. Do zbitej w polu karnym piłki dopada Jakub Rzepa i strzałem z lewej nogi zdobywa gola.

Na szczęście zupełnie nie załamało to zawodników Podlesinaki, którzy momentalnie doprowadzili do wyrównania. Rosiński dośrodkowuje z rzutu wolnego na głowę Rennera a jego strzał paruje bramkarz. Do piłki najszybciej dopada Szostek i z najbliższej odległości pakuje futbolówkę do bramki!

Od tego momentu nasi zawodnicy przejmują całkowitą kontrolę nad meczem.  

W 71 minucie konstruujemy świetną akcję zespołową – Nawrot-Rosiński-Kaczmarczyk, gdzie ostatni z nich zagrywa do skrzydła do nabiegającego Zająca, a ten posyła ostre dośrodkowanie w pole karne. Czyhającego na piłkę Szostka uprzedza Walkiewicz, który przecina podanie wbijając piłkę do własnej bramki.

Dzieła zniszczenia dopełniamy 6 minut później – z boku pola karnym obraca się z przeciwnikiem Kaczmarczyk i dokładnym podaniem obsługuje Rosińskiego, który „nawija” swojego obrońcę i mocnym strzałem pod poprzeczkę strzela swojego debiutanckiego gola w barwach Podlesianki!

Wynik 1-4 utrzymał się już do końca spotkania, dzięki czemu nasi zawodnicy nie tylko zdobywają na inauguracje jakże potrzebne 3 punkty, ale również awansują o dwa miejsca w tabeli.

Z zespołem udanie przywitali się debiutujący zawodnicy – Marcin Rosiński, Kamil Szostek (po raz drugie w Podlesiance), Mateusz Drzymała i Gabriel Fabian. 

Dla fanów Podlesianki mamy niespodziankę – już niebawem rusza nowy projekt jakim będzie kanał TV Podlesianka, a w nim skróty z wszystkich spotkań oraz wypowiedzi pomeczowe. W trakcie całej rundy nie zabraknie również zdjęć z meczów! Za oprawę medialną zadba nasz partner – portal Sportslaski.eu

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku

 

Protokół meczowy:
16. kolejka Klasy Okręgowej gr I
sobota, 18 marca, godz. 15:30, boisko Piasta, ul. Warszawska 270, Bieruń

Piast Nowy Bieruń – LGKS 38 Podlesianka 1:4 (0:1)

0:1 – Szostek, 18 min (rzut wolny)

1:1 – Rzepa, 59 min

1:2 – Szostek, 61 min (asysta Rosiński)

1:3 – Walkiewicz, 71 min (asysta Zając) – samobójcza

1:4 – Rosiński, 77 min (asysta Kaczmarczyk)

Sędziował: Rafał Kandzia (Zabrze).

Piast: Krzemień – Walkiewicz(c), Kachel, Podsiedlik, Grzegorzek – Bobla, Mrowiec, Cecuga (42. P.Włoch), Jurecki (46. D.Włoch), Brzeziński – Rzepa.  Trener Sławomir MAGIERA

Rezerwa: Brandys, Zagdański

Podlesianka: Wolan – Sieniawski, Renner, Nawrot (88. Kiełbowicz), Widenka –  Szostek (89. Fabian), Brehmer(c), Nowak (75. Drzymała), Rosiński, Zając (85. Kubacki) – Kaczmarczyk. Trener Daniel KACZOR.

Rezerwa: Fojcik, Rawicki, Witas

Żółte kartki: Cecuga, Mrowiec, Podsiedlik, Brzeziński, P.Włoch – Brehmer, Wolan, Widenka, Rosiński

 

foto: Agata Dworczak/www.sport-slaski.eu