W jaskini lwa: Przed meczem Goczałkowice – Podlesianka

W jaskini lwa: Przed meczem Goczałkowice – Podlesianka

30 marca 2017 Wyłączono przez Admin2

W najbliższa sobotę czeka nas arcyciekawy pojedynek, w którym nasz zespół w wyjazdowym spotkaniu rywalizować będzie z liderem tabeli – LKS-em Goczałkowice. Niezaprzeczalnym faworytem spotkania będą gospodarze, który dysponują naprawdę mocnym zestawieniem personalnym. Kibice Podlesianki pamiętają jednak, że w rundzie jesiennej pewni siebie Goczałkowiczanie ulegli naszym zawodnikom aż 5-1! Ciężko oczekiwać by znajdująca się w bardzo trudnej sytuacji w tabeli Podlesianki powtórzyła ten wynik, jednak skład, jaki skompletowany został na rundę wiosenną przy Sołtysiej pozwala na wyrównaną rywalizację nawet z największymi faworytami ligi.
Jeżeli chodzi o osobowości w talii Grającego trenera „Goczałów” – Damiana Barona, to z pewnością należą do nich doświadczony 36-letni Piotr Maroszek,  Jacek Rączka, który przez wiele sezonów występował w III-ligowej Polonii łaziska oraz pozyskany zimą i znany z występów w II-lidze – Damian Furczyk.

Ozdobą spotkania może być międzypokoleniowy pojedynek dwóch najlepszych snajperów naszej ligi -19-letniego Wojciecha Dragona i 33-letniego Radka Kaczmarczyka. Obaj snajperzy mają zdobytych po 13 bramek.

Punkty są potrzebne obu zespołom. „Goczały” czują już na plecach oddech goniącej ich Unii Kosztowy, natomiast nasz zespół, po porażce z Grunwaldem, mimo iż zachował 10 plac w tabeli, to zrównał się punktami z Pogonią Nowy Bytom i Piastem Nowy Bieruń, które wyprzedzamy tylko dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich meczów. O punkty z trudnego wyjazdu będzie niezwykle ciężko, jednak nasi zawodnicy jasno deklarują, iż są w stanie sprawić miłą niespodziankę.

Mimo, będzie to najdalszy wyjazd naszego zespołu w tym sezonie, to do pokonani jest tylko 35 kilometrów, wiec liczymy, iż na Stadionie Gminnym w uzdrowiskowym kurorcie, widoczne na trybunach będą również szaliki w barwach naszego klubu!

Zachęcamy więc wszystkich chętnych do wybrania się na to spotkanie i dopingowania naszych zawodników! Podlesie do boju!  

LKS Goczałkowice Zdrój – LGKS 38 Podlesianka
18 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 1 kwietnia, godz. 17.00, stadion Gminny, ul. Uzdrowiskowa 41, Goczałkowice Zdr.
sędziuje: Krzysztof Palej (Knurów)