Kolejny ważny mecz! Przed spotkaniem z ZET Tychy

Kolejny ważny mecz! Przed spotkaniem z ZET Tychy

27 kwietnia 2017 Wyłączono przez Admin2

Kiedy w pierwszych kolejkach rundy wiosennej mieliśmy na rozkładzie praktycznie całą czołówkę naszej ligi – wydawało się, iż jak udanie przebrniemy przez ten czas – to później będzie już zdecydowanie z górki. Niestety pechowa seria porażek spowodowała, iż okres w który wchodzimy, to mecze „o życie” z zespołami bezpośrednio sąsiadującymi z nami w tabeli. Po ciężkim z psychologicznego punktu widzenia meczu z GTS Bojszowy, przyjdzie nam się zmierzyć się w najbliższa sobotę w jeszcze trudniejszym pojedynku z sąsiadem w tabeli – OKS ZET Tychy.

Zarówno Podlesianka i ZET, maja na swoim koncie 23 zdobyte punkty. Nasi rywale to zespól dosyć nieobliczalny, gdyż tej wiosny nie dali rady AKS-owi Mikołów (1-3) , Tempu Paniówki  (2-4) i w zeszłej kolejce Pogoni Ruda Śląska (0-2), natomiast ograli niespodziewanie Urania Ruda Śląska (2-0) i Spartę Katowice (1-0). Jedyny remis gracze znad Paprocan zaliczyli z outsiderem naszych rozgrywek – JUW-e Jaroszowice (1-1).

„Zetka” to zespół, w którym rutyna miesza się młodością. W zespole ciągle pierwsze skrzypce grają panowie po czterdziestce, czyli Krzysztof Bizacki (44 lata) i Maciej Ludwiczak (45 lata), natomiast dla przeciwwagi gole 17-letniego Pawła Lisińskiego dały już tyskim zawodnikom 4 punkty w meczach ze Spartą i JUW-e.  Bramki OKS-u broni były zawodnik szerokiej kadry GKS-u Tychy – 19 letni Paweł Odyjewski, którego w ostatnim meczu zastąpił 16-letni Remigusz Wojnar.  Już 3 gole w tej rundzie zdobył natomiast inny weteran – 34-letni Michał Słonina, który bardziej niż z „dużej” piłki kojarzony jest z futsalem.

Niezmiernie liczymy, iż niespełna 15 kilometrowa odległość dzieląca oba kluby nie będzie straszna dla kibiców Podlesianki i licznie zasiądą oni na pięknie usytuowanym nad paprocańskim jeziorem stadionie tyskiego beniaminka. Serdecznie zapraszamy!

OKS ZET Tychy – LGKS 38 Podlesianka
22 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 29 kwietnia, godz. 17.00, Stadion Kompleksu Sportowego „Paprocany” Sikorskiego 110, Tychy

sędziuje: Paweł Ficek (Żywiec)

 

Pozostałe spotkania:

Sobota, 11:00
Urania Ruda Śląska – JUW-e Jaroszowice 
AKS Mikołów – Sparta Katowice
Sobota, 13:00
Pogoń Imielin – Wawel Wirek 
Sobota, 17:00
LKS Goczałkowice-Zdrój – Grunwald Ruda Śląska
Unia Kosztowy – Piast Bieruń Nowy
GTS Bojszowy – LKS Łąka 
Tempo Paniówki – Pogoń Ruda Śląska

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak