Przed meczem z Pogonią

Przed meczem z Pogonią

25 maja 2017 Wyłączono przez Admin2

W sobotę 27 maja odbędzie się kolejny ligowy mecz z udziałem Podlesianki, a rywalem na własnym stadionie będzie drużyna Pogoni Ruda Śląska.

Zespół Pogoni to beniaminek Klasy Okręgowej i na dzień dzisiejszy z 27 zdobytymi punktami zajmuje 12 pozycję w tabeli. Po niedawnej rezygnacji grającego trenera Łukasza Berety, zespół prowadzi obecnie znany z I-ligowych boisk (Flota Świnoujście, Arka Gdynia, GKS Tychy)  – Damian Krajanowski.

Nowy szkoleniowiec nie ma łatwego zadania, gdyż zespół jest w wyraźnym dołku – w ostatnich czterech meczach 3 razy przegrał (0-3 z Uranią, 0-1 ze Spartą i 0-1 z JUW-e) oraz ostatnio zremisował (1-1 z AKS Mikołów)

Drużyna Pogoni w dotychczas rozegranych kolejkach nie wypromowała w swoich szeregach strzelca wyborowego, a na czele klasyfikacji z 3 zdobytymi bramkami znajduje się aż 5 zawodników (Ilnicki, Kokot, Mielnicki, Zięcik i Blaszke)

Mecz ten będzie dla obu zespołów bardzo ważny. Podlesianka pomimo 5 zwycięstw z rzędu w dalszym ciągu nie wskoczyła do pierwszej połowy tabeli, więc z pewnością kolejne 3 punkty mogą pomóc wreszcie przeskoczyć zespoły AKS-u Mikołów i Sparty Katowice.  Co najważniejsze, zwycięstwo da również minimum 90 procentową pewność utrzymania w Klasie Okręgowej na 4 kolejki przed końcem sezonu.

Oczywiście nikt w naszym klubie nie dopisuje sobie punktów przed tym spotkaniem, gdyż drużyna Pogoni to bardzo niewygodny rywal, który urywał już w tej rundzie punkty takim zespołom jak LKS Goczałkowice (1-1),Unia Kosztowy  (0-0) czy Pogoń Imielin (1-1). Pomimo niskiego miejsca w tabeli linia defensywna rudzkiej drużyny straciła dotychczas tylko 34 bramki, co jest czwartym najlepszym wynikiem w naszej lidze. Największym problemem Pogoni jest natomiast zdobywanie goli, których dotychczas strzeliła tylko 26 (mniej ma ich tylko JUW-e Jaroszowice – 23)

My natomiast jesteśmy na fali wznoszącej i przy maksymalnej mobilizacji i pełnej realizacji założeń taktycznych powinniśmy po raz kolejny pokazać, iż nasze miejsce jest wśród zespołów walczących o wyższe cele niż tylko utrzymanie w Klasie Okręgowej.

Jedno jest pewne – tak jak w każdym meczu w tej rundzie rozgrywanym na stadionie przy ul. Sołtysiej nie braknie emocji i ładnej kombinacyjnej gry drużyny z Podlesia!

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych fanów i sympatyków!

LGKS 38 Podlesianka – Pogoń Ruda Śląska
27 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 27 maja, godz. 17.00, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice