Utrzymani! ZET Tychy – Podlesianka 1-5

1 czerwca 2017 Wyłączono przez Admin2

W ramach zaległej 22 kolejki Podlesianka rozgrywała mecz wyjazdowy z OKS ZET Tychy. Nasi zawodnicy wyszli na spotkanie mocno zmobilizowani i od samego początku grali futbol do jakiego przyzwyczaili w najlepszych swoich występach.

Od pierwszych minut gry nasz zespół utrzymywał się przy piłce, nie dopuszczając zupełnie do głosu bezradnych gospodarzy. Jako pierwszy na bramkę Odyjewskiego uderza mocno z 35 metrów Brehmer, jednak piłka przelatuje nad poprzeczką.

Kolejna akcja to już „firmówka” naszego zespołu. Świetna zespołowa akcja Rosiński-Drzymała-Szostek kończy się strzałem pierwszego z nich, jednak piłkę na linii bramkowej zatrzymuje obrońca.

Niebawem mamy już prowadzenie – w 13 minucie dochodzące dośrodkowanie wykonuje z lewej strony Widenka, a Marcin Rosiński znajduje się w polu karnym i głową pokonuje bramkarza Zetki!

Nie przestawaliśmy napędzać akcji ofensywnych, stosując praktycznie cały czas atak pozycyjny. Kolejna dobra okazja to dośrodkowanie Zająca i ładnie złożony strzał z półobrotu Szostka, jednak piłka przed bramką uderzyła w jednego z obrońców i wyszła na rzut różny. Ten egzekwuje Adam Zając i tak jak w niedawnym meczu z JUW-e Jaroszowice – idealnie dokręca piłkę i bezpośrednim strzałem z narożnika zdobywa gola na 2-0!

Kolejne minuty to ciągłe ataki Podlesianki, wiele świetnych akcji zespołowych, lecz bez efektu bramkowego.

W międzyczasie jedyne dwie dobre okazję w pierwszej części gry mają gospodarze. Najpierw Bizacki zagrywa w pole karne do Ptaka, który uderza minimalnie obok bramki, a później drugi z nich przyjmuje piłkę w polu karnym, ale ofiarnym wślizgiem piłkę wyłuskuje mu Nowak.

Tuż przed przerwą zapunktować powinien Szostek, lecz po ładnej indywidualnej akcji strzelił niecelnie.

Po zmianie stron szybko punktujemy ponownie. Akcja bramkowa naprawdę godna pokazywania w celach szkoleniowych. W kombinacyjną akcję włączają się Nowak, Zając i Rosiński, a finalnie Nowak zagrywa prostopadłą piłkę do Rosińskiego, który wykłada piłkę „na tacy” do Kamila Szostka i mamy 3-0!

Dwie minuty później Szostek chce odwdzięczyć się Rosińskiemu i tym razem on wykłada doskonałą piłkę naszemu rozgrywającemu, jednak ten trafia z najbliższej odległości w słupek. Za niedługo „Rosa” znowu próbuje zdobyć bramkę, tym razem po prostopadłym zagraniu Brehmera, jednak piłka po strzale przechodzi minimalnie obok bramki.

W 65 minucie w okresie największej przewagi naszego zespołu pada bramka…dla Zetki. Z prawej strony dośrodkowuje Bizacki i niekryty Rafał Ptak ekwilibrystycznym strzałem z najbliższej odległości strzela gola.

Sytuacja ta zupełnie nie wytrąciła graczy z Sołtysiej z równowagi i zaraz po rozpoczęciu ze środka strzelają oni gola na 4-1! Widenka wypuszcza Zająca, a ten idealnie dogrywa do Rosińskiego, który mierzonym strzałem strzela swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Kolejne minuty to wręcz hegemonia naszego zespołu jeżeli chodzi o posiadanie piłki, a od mocnego uderzenia mógł po wejściu na boisko zameldować się Kubacki, ale po dograniu Zająca huknął w boczną siatkę.

W końcowej fazie meczu warto wspomnieć o strzale z głowy Fabiana, który nad bramką przerzucił golkiper gospodarzy oraz strzale z linii pola karnego Szostka, który trafił w słupek.

Ostatnia akcja meczu to już poziom „galacticos”. Z lewej strony tzw krzyżakiem dośrodkowuje Kubacki, a Szostek nożycami mocno uderza na bramkę Odyjewskiego, który razem z piłką wpada do bramki! Wynik końcowy 5-1 dla Podlesia!

Reasumując mecz – był to absolutny pokaz siły naszego zespołu. Oczywiście bierzemy poprawkę na poziom prezentowany przez naszych rywali, jednak matematyczne utrzymanie stało się faktem i dokonaliśmy tego w naprawdę dobrym stylu!

Teraz tylko kilka dni na regenerację i bardzo prestiżowy sobotni pojedynek, w którym podejmować nas w Mikołowie będzie tamtejszy AKS.