Kolejne zwycięstwo! AKS Mikołów – Podlesianka 0-2

3 czerwca 2017 Wyłączono przez Admin2

Mecz 28 kolejki z AKS-em Mikołów wieńczył ostatni tego sezonu maraton piłkarski naszego zespołu. Przypominajmy, iż w zeszłą sobotę graliśmy z Pogonią Nowy Bytom, a w środę z ZET-ką Tychy.

Przebieg spotkania zdeterminowany był przez pogodę, która w połączeniu z krótkim czasem na pomeczową regenerację spowodowała, że oba zespoły grały w pierwszej połowie dosyć zachowawczo, przez co ten okres można było podsumować mianem „piłkarskich szachów”. Obie ekipy były dobrze zorganizowane, jednak nam  brakowało polotu z jakim zazwyczaj graliśmy w ofensywie. W pierwszej części dwie groźne sytuacje stworzyli gospodarze – przy pierwszej świetnie interweniował Wolan broniąc sytuacyjny strzał Nowaka, a przy drugiej Frankowski przestrzelił nad bramką.

Jeżeli chodzi o nasza ofensywę, to praktycznie poza dwoma dobrymi uderzeniami Rosińskiego, w tym jednym po stałym fragmencie gry, ciężko było odnotować coś jeszcze. Trzeba natomiast dodać, iż mieliśmy zdecydowanie większy procent posiadania piłki niż nasi rywale.

Lepszą twarz naszego zespołu pokazaliśmy dopiero w drugiej połowie. W tej części gry pokazaliśmy, iż fizycznie jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i mimo, iż rywale było naprawdę solidny, stopniowo zaczęliśmy dominować w tym meczu. Mikołowianie przez całe drugie 45 minut zagrozili praktycznie tylko raz, kiedy to przy stanie 0-0 Mateusza Zamojda poszukał „zewnętrzniakiem” dalszego słupka, jednak na nasze szczęście piłka minęła bramkę.

W 74 minucie mamy rzut rożny w którym Rosiński zagrywa do Szostka, ten  balansem ciała mija przy linii końcowej obrońcę i zagrywa do tyłu do nabiegającego Marcina Widenkę, który potężnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadza nasz zespół na prowadzenie!

Po strzelonej bramce całkowicie kontrolowaliśmy już przebieg meczu, nie dopuszczając zrezygnowanych już rywali pod nasze pole karne.

W ostatniej minucie piłkę na 30 metrze naszej połowy przejmuje Marcin Rosiński i decyduje się na solowy prawie 70-metrowy rajd w kierunku bramki przeciwnika (!) –dryblingiem mija dwóch obrońców i płaskim strzałem w długi róg ustala wynik spotkania na 2-0! Murowana nominacja do bramki sezonu!

Zwycięstwo to  daje nam ogromnie dużą satysfakcję, tym bardziej iż, ekipa AKS-u Mikołów, była zespołem dobrze zorganizowanym i solidnym. Na dodatek była to pierwsza porażka Mikołowian na własnym boisku w rundzie wiosennej!

Pozostały nam jeszcze dwa spotkania, w których również chcemy zawalczyć o jak najlepszy rezultat. Za tydzień zagramy w kolejnym wyjazdowym pojedynku z LKS-em Łąka.