Zakończenie treningów i plany na okres przygotowawczy

Zakończenie treningów i plany na okres przygotowawczy

23 czerwca 2017 Wyłączono przez Admin2

W dniu wczorajszym zespół Podlesianki po raz ostatni przed przerwą wakacyjną wybiegł na trening. Trener Daniel Kaczor zaordynował pożegnalną gierkę, po której wszyscy zawodnicy otrzymali zasłużony – ponad trzytygodniowy – urlop od zajęć piłkarskich. 

Okres przygotowawczy rozpoczniemy 14 lipca i potrwa on niecały miesiąc, gdyż 12 sierpnia zainaugurowane zostaną rozgrywki ligowe Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018.

Plan sparingów jest ciekawy, gdyż zmierzymy się z zespołami IV Ligi, Okręgówki i A Klasy. Poniżej terminarz tych meczów:

  1. 19.07 – Przemsza Siewierz (IV Liga)
  2. 22.07 – LKS Goczałkowice (IV Liga)
  3. 25.07 – UKS Szopienice (Klasa Okręgowa)
  4. 29.07 – Fortuna Wyry (A Klasa)
  5. 02.08 – MKS Siemianowiczanka (Klasa Okręgowa)
  6. 05.08 – Victoria 1918 Jaworzno (Klasa Okręgowa)

Jeżeli chodzi o naszą kadrę zawodniczą, to zdecydowana większość zawodników zadeklarowała pozostanie na kolejny sezon w naszym klubie. Istnieje nawet bardzo duża szansa, że uda się utrzymać wszystkich dotychczasowych graczy, jednak w tej materii będziemy ostrożni i poczekamy do pierwszych treningów po przerwie, na których zapadną ostateczne decyzje.

W związku z tym, iż kadra była dosyć szeroka i wyrównana, klub będzie bardzo ostrożny w podejmowaniu ruchów transferowych. Priorytetem jest utrzymanie obecnego stanu posiadania, natomiast ewentualne wzmocnienia obejmą maksymalnie dwie pozycje. Oczywiście priorytetem jest pozyskanie graczy o statusie młodzieżowca, gdyż takowy kończy się dotychczas podstawowemu zawodnikowi Szymonowi Nowakowi, a także Kamilowi Stomporowi i Bartłomiejowi Hofmanowi.

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak