Jest hit! Wojciech Król w Podlesiance!

Jest hit! Wojciech Król w Podlesiance!

19 lipca 2017 Wyłączono przez Admin2

Zawodnikiem, który wzmocni nasz zespół w letnim okienku transferowym został 23-letni Wojciech Król.

Popularny „Królik” przejdzie do Podlesianki na zasadzie wypożyczenia z II-ligowego Rozwoju Katowice, a jego nominalna pozycja to boczny obrońca lub skrzydłowy.

Patrząc na dotychczasowe CV tego zawodnika, a także opinię w środowisku piłkarskim, można stwierdzić, iż jego przyjście jest z pewnością hitem transferowym na skalę całej Klasy Okręgowej!

Gracz ten jest wychowankiem Rozwoju Katowice, z którym to klubem zdobył  w 2011 roku – brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Już rok wcześniej, jako 16-latek, zadebiutował w wówczas III-ligowej drużynie seniorów, zdobywając w swoim pierwszym występie gola przeciwko ROW Rybnik.

Niezwykle utalentowanym zawodnikiem zaczęły się interesować klubu z wyższej półki, dzięki czemu najpierw wypożyczono go do Górnika Zabrze, gdzie ogrywał się w Młodej Ekstraklasie, by po powrocie na Zgody zaliczyć historyczny awans do II ligi zachodniej. Po awansie, wraz z Arkadiuszem Milikiem, został definitywnie wykupiony przez Górnika Zabrze, który za młodego zawodnika zapłacił równowartość 50 tysięcy Euro. W zabrzańskiej drużynie miał okazję trenować pod skrzydłami obecnego selekcjonera kadry – Adama Nawałki.

Niestety nie udało mu się zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednak chcąc dalej się rozwijać kilkukrotnie wracał do swojego macierzystego klubu, gdzie miał okazję występować na szczeblu zarówno II jak i I ligi, wielokrotnie należący do czołowych zawodników pierwszej jedenastki.

W minionym sezonie zawodnika tego trapiło kilka uciążliwych urazów, w związku z czym powstała koncepcja by mógł on odbudować się w niższej lidze.

Jego dotychczasowy bilans występów na poziomie seniorskim to 117 meczów i 12 bramek, z czego 50 występów zaliczył w III lidze, 57 w II lidze i 10 w I lidze.

Z pewnością transfer Wojciecha Króla jest mocnym sygnałem, iż dobra praca wykonywana w Podlesiance jest zauważana nawet w klubach na szczeblu centralnym. Jesteśmy przekonani, iż nasz nowy zawodnik bez problemu znalazłby sobie klub z wyższego pułapu ligowego, dlatego tym bardziej cieszymy się, iż wybrał właśnie ekipę z Sołtysiej, gdzie z pewnością będzie należeć do wiodących zawodników.

Debiut Wojtka w naszym zespole nastąpi w dzisiejszym sparingu z Przemszą Siewierz. Życzymy mu dużo zdrowia i sukcesów!

 

foto: Rozwoj.info.pl, Internet