Dawid Colik definitywnie w Podlesiance!

Dawid Colik definitywnie w Podlesiance!

20 lipca 2017 Wyłączono przez Admin2

Przez cały zeszły sezon Dawid Colik wypożyczony był do naszego zespołu z Rozwoju Katowice. Po minięciu okresu wypożyczenia „Colo” stał się wolnym zawodnikiem i postanowił definitywnie związać się z drużyną Podlesianki!

Nasz rozgrywający przez znaczną część sezonu ligowego leczył groźną kontuzje kolana, jednak wrócił już całkowicie do zdrowia i zgłasza ogromne aspiracje do kierowania grą środka pola ekipy z Sołtysiej.

To że po kontuzji nie ma już śladu, udowodnił w dwóch ostatnich meczach zeszłego sezonu, w których pokazał, iż  mimo długiego okresu rehabilitacji, nic nie stracił z atutów piłkarskich.

Przypomnijmy, iż 27-letni pomocnik występował wcześniej w barwach Rozwoju Katowice, w których zaliczył 48 występów w III Lidze , a później wypożyczony był na 4 sezony do Przemszy Siewierz, gdzie w 2014 roku zaliczył awans do IV ligi i rozegrał jeden pełny sezon na tym szczeblu.

W zeszłym sezonie wystąpił w barwach Podlesianki w 9 meczach ligowych, strzelił 2 gole i zaliczył 2 asysty.

Dodajmy, iż finalizujemy również tematy pozostania w Podlesiance pozostałych graczy, którzy byli wypożyczeni na zeszły sezon z innych klubów. Praktycznie dopięte są tematy Mateusza Drzymały i Krzysztofa Ruszkowskiego (obaj Rozwój Katowice), a także Szymona Nowak (Górnik MK Katowice) i Mateusza Góralczyka (GKS Katowice). Najważniejszym jest fakt, że cała czwórka zadeklarowała, iż zostaje na kolejny sezon w naszym klubie. Na chwile obecną pozostały tylko do załatwienia formalności z ich macierzystymi klubami, a o finalizacji transferów poinformujemy posobnym artykułem.

Dla doprecyzowania sytuacji kadrowej dodajmy, iż pozostali gracze, którzy występowali u nas w zeszłym sezonie są definitywnie naszymi zawodnikami i wszyscy zgodnie zadeklarowali występy w sezonie 2017/2018. Tak więc w nadchodzących rozgrywkach w dalszym ciągu oglądać będziemy trzon zespołu, który tak dobrze radził sobie na finiszu zeszłego sezonu. Będą to: Piotr Wolan, Gabriel Fabian, Marcin Widenka, Bartosz Witas, Rafał Kiełbowicz, Marcin Nawrot, Krzysztof Renner, Adam Sieniawski, Dawid Brehmer, Adam Zając, Mateusz Rawicki, Dariusz Kubacki, Kamil Szostek, Kamil Stompor oraz Radosław Kaczmarczyk.

Dodatkowo planujemy wdrożyć w trening kilku najbardziej uzdolnionych juniorów z rocznika 2002 prowadzonego przez trenera Bartosza Gruszczyńskiego.

Oczywiście sztab szkoleniowy na nadchodzący sezon pozostaje ten sam, na czele z trenerem Danielem Kaczorem, któremu pomagać będą Tomasz Brożek (kierownik) i Karol Szramowski (fizjoterapeuta)

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak, Kamil Drzeniek