Sparing: MK Katowice – Podlesianka 3-2

Sparing: MK Katowice – Podlesianka 3-2

25 lipca 2017 Wyłączono przez Admin2

Po naprawdę dobrych dwóch sparingach z przedstawicielami IV-ligi, przyszło nam przyjąć na głowę kubełek zimnej wody z lokalnym rywalem – Górnikiem MK Katowice. Niestety w związku z dość grząskim boiskiem głównym na Podlesiu, w ostatniej chwili mecz został przeniesiony na sztuczną trawę na Kostuchnę i nie ma co ukrywać, że trochę ucierpiała na tym płynność gry. Nasi gracze nie umieli się przestawić na małe i syntetyczne boisko, a na domiar złego popełnili kilka karygodnych błędów, które bez skrupułów wykorzystali gracze z Kostuchny.

W pierwszej połowie gospodarze szybko strzelili dwa gole, po naszych stratach na własnym polu karnym, na co odpowiedzieliśmy tylko jednym golem. Z rzutu karnego bramkę kontaktową, po faulu na samym sobie, strzelił Marcin Rosiński. 

W drugiej części gry trener Daniel Kaczor testował nowe ustawienie pod kątem meczów ligowych. Szybko też padła bramka wyrównująca. Po dograniu ze skrzydła Rosińskiego, piłkę do bramki wpakował z najbliższej odległości Mateusz Drzymała. Potem mieliśmy kilka naprawdę dobrych sytuacji – mi.n Króla, Rosińskiego, Kubackiego i strzał Colika. Niestety żadna z nich nie trafiła do bramki Emki, co zemściło się w ostatniej minucie gry, kiedy nieporozumienie w naszym polu karnym wykorzystali gospodarze, ustalając wynik meczu na 3-2. 

Wolne tym razem otrzymał nasz podstawowy bramkarz Piotr Wolan, a w bramce całe spotkanie rozegrał Wojciech Węglarz – młody testowany bramkarz z Rozwoju Katowice. Golkiper wypadł pozytywnie, a decyzja w jego sprawie powinna zapaść do końca tygodnia. 

Porażka na pewno boli, jednak trzeba jak najszybciej wyciągnąć z niej konstruktywne wnioski i dalej pracować nad przygotowaniem zespołu do rozgrywek ligowych. Przed nami czwartkowy treningi i sparing z Fortuną Wyry, który zamiast w sobotę, odbędzie się w piątek o godz. 18.30 na stadionie w Wyrach. 

Protokół meczowy:
Sparing letni nr 3
wtorek, 25 lipca, godz. 18.00, ul. Boya-Żeleńskiego 96c, Katowice

Górnik MK Katowice – LGKS 38 Podlesianka 3-2 (2-1)

bramki: Rosiński (karny), Drzymała

Skład Podlesianki: Węglarz – Fabian (46. Witas) Renner (46. Brehmer), Kiełbowicz (46. Nawrot), Ruszkowski (46. Widenka) – Król, Rawicki (46. Colik) , Nowak (46. Kubacki), Rosiński, Zając – Drzymała