Nowak, Drzymała i Ruszkowski na dłużej w Podlesiance!

Nowak, Drzymała i Ruszkowski na dłużej w Podlesiance!

1 sierpnia 2017 Wyłączono przez Admin2

Przedstawiamy kolejną porcję doniesień z okienka transferowego w naszym klubie. Po okresie wypożyczeń udało się zatrzymać w klubie najzdolniejszych młodych zawodników, którzy występować będą w naszych barwach w nadchodzącym sezonie.

Po rocznym wypożyczeniu z Górnika MK Katowice, na zasadzie transferu definitywnego, naszym graczem stał się 21-letni Szymon Nowak. Ten defensywny pomocnik lub środkowy obrońca należał przez cały sezon do ważnych ogniw ekipy Daniela Kaczora i gdyby nie trapiące go przez pewien czas kontuzje z pewnością zaliczyłby więcej niż 21 ligowych występów. Teraz Szymon jest już w pełni zdrowia, więc na pewno w jeszcze większym stopniu wykorzysta swój bardzo wysoki potencjał piłkarski    

Na kolejny sezon przedłużono z Rozwoju Katowice wypożyczenie 19-letniego Mateusza Drzymały. Zawodnik ten występował u nas tylko w rundzie wiosennej, jednak z marszu wywalczył sobie miejsce w składzie, a w końcówce sezonu udanie zastąpił Radosława Kaczmarczyka, na newralgicznej pozycji środkowego napastnika. Popularny Jimi rozegrał w poprzednim sezonie 15 meczów i strzelił 1 bramkę.

Najmłodszym z tej trójki jest 18-letni Krzysztof Ruszkowski. Boczny obrońca, który w zeszłej rundzie wypożyczony był z Rozwoju Katowice i zaliczył 4 występy w rundzie wiosennej, został pozyskany na zasadzie transferu definitywnego. Jest to bardzo pracowity i zdolny zawodnik, a jego pozyskanie z pewnością będzie bardzo dobrą inwestycją na przyszłość dla naszego klubu.  

Jeżeli chodzi o młodych zawodników, to warto wspomnieć, iż od pewnego czasu z zespołem trenuje dwójka uzdolnionych zawodników z rocznika 2002, który prowadzi trener Bartosz Gruszczyński. Są to bramkarz Rafał Starczewski i pomocnik Dawid Pasieka, który otrzymał już szanse gry w ostatnim sparingi z Fortuną Wyry.

Zawodnikom życzymy zdrowia i wielu sukcesów z barwach Podlesianki!

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak, Kamil Drzeniek