Puchar Polski – gościmy Reprezentację Śląska Oldbojów!

Puchar Polski – gościmy Reprezentację Śląska Oldbojów!

21 sierpnia 2017 Wyłączono przez Admin2

Przed Podlesianką ciekawy event w postaci meczu I rundy okręgowego Pucharu Polski z Reprezentacją Śląska Oldbojów. Mecz odbędzie się w dniu jutrzejszym tj. wtorek 22 sierpnia o godz. 17.30 na naszym stadionie.  

Mecz ten będzie nie tylko szansą do zmierzenia się naszych zawodników z graczami o zdecydowanie bogatszym cv, ale przede wszystkim dla kibiców, którzy przy Sołtysiej zobaczyć będą mogli na żywo byłych wybitnych ligowców, a nawet reprezentantów Polski!

W przeszłości mieliśmy już okazję występować przeciwko tej drużynie, jednak były to mecze towarzyskie i nie wyzwalały takich emocji jak rozgrywki pucharowe. Oldboje Śląska znani są z tego, iż kiedy ściągają buty piłkarskie z kołka, grają całkowicie na poważnie i niejedna ligowa drużyna przekonała się, że rzemiosła piłkarskiego tak szybko się nie zapomina!

Z uzyskanych informacji możemy się prawdopodobnie spodziewać m.in. następujących zawodników:

Radosław Gilewicz – 10-krotny reprezentant Polski, wielokrotny mistrz Austrii z klubami Austrii Wideń i Tiroli Insbruck oraz w sezonie 200/2001 król strzelców austriackiej Bundesligi

Ireneusz Jeleń – 29-krotny reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Niemczech w 2006 roku. Były zawodnik klubów Ekstraklasy (Wisła Płock, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Górnik Zabrze) oraz francuskich Klubów Ligue 1 – AJ Auxerre i Lile OSC.

Dariusz Gęsior – 22-krotny reprezentant Polski, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Dwukrotny zdobywca mistrzostwa Polski z Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź. Czwarte miejsce w historii ilości występów w Ekstraklasie – 427 występów i 73 gole.

Mariusz Śrutwa – 5-krotny reprezentant Polski, zdobywca Pucharu Polski z Ruchem Chorzów i król strzelców Ekstraklasy z 1997/1998. Członek „Klubu Stu”- zrzeszający graczy, którzy przekroczyli sto bramek w Ekstraklasie. Występował również w Legii Warszawa.

Mirosław Mosór – mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski z Ruchem Chorzów (167 występów w Ekstraklasie)

Wojciech Szala – dwukrotny mistrz Polski i zdobywca Superpucharu oraz jednokrotny zdobywca Pucharu Polski i Pucharu Ligi z GKS-em Katowice i Legią Warszawa (262 występy w Ekstraklasie).

Trenerem Reprezentacji Oldbojów jest Pan Zdzisław Podedworny, prowadzący w przeszłości takie kluby jak m.in. Górnik Zabrze, GKS Katowice, Cracovię, Ruch Chorzów oraz reprezentację Olimpijką Polski czy tunezyjski Esperance Tunis czy katarski Al-Raajan, natomiast kierownikiem Pan Henryk Bąk.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników, do rozgrywek pucharowych zgłoszonych jest również kilkunastu innych byłych wybitnych i znanych graczy, jednak w związku z tym, iż wielu ma napięty terminarz obowiązków zawodowych, nie jesteśmy w stanie podać kto dokładnie może się pojawić na boisku. Jedno jest pewne – będą to na pewno zawodnicy z najwyższej półki i warto będzie jutro przyjść na Sołtysią!

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców! WSTĘP WOLNY!

 

LGKS 38 Podlesianka – Reprezentacja Sląska Oldbojów
I runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice
Wtorek, 22 sierpnia, godz. 17.30, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

 

foto: Chorzowianin.pl