W pogoni za punktami! Przed meczem z Pogonią Ruda Śląska

W pogoni za punktami! Przed meczem z Pogonią Ruda Śląska

31 sierpnia 2017 Wyłączono przez Admin2

Przed nami IV kolejka ligowa Klasy Okręgowej, w której to nasz zespól zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Ruda Śląska.

Ekipa naszych rywali zajmuje obecnie 15 pozycję w lidze i przegrała 3 dotychczasowe spotkania (1-4 z LKS Łąką, 0-2 z Uranią Ruda Śląska oraz 0-4 z Pogonią Imielin). Jedynego gola w ligowym meczu zdobył Tomasz Matysek w pojedynku z Łąką. W spotkaniu pucharowym podopieczni Damiana Krajanowskiego ulegli w karnych B-klasowej Gwieździe Ruda Śląska 3-5 (w regulaminowym czasie padł wynik 4-4).

W poprzednim sezonie zespół z Nowego Bytomia zajął miejsce spadkowe w Klasie Okręgowej, jednak dzięki wycofaniu się Ruchu II Chorzów przy jednoczesnym zajęciu najwyższego ze spadkowych  miejsc w lidze, czyli 12-go – udało się im ostatecznie pozostać na tym szczeblu rozgrywkowym. Zespół znany był z żelaznej defensywy i mimo niskiej lokaty nikomu nie grało się z nimi łatwo. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy na wyjeździe 1-0, po bramce Adama Zająca w samej końcówce spotkania, natomiast w rewanżu padł wynik bezbramkowy.

Oczywiście nasz zespół jedzie na Czarnoleśną z jasnym zamiarem zdobycia kompletu punktów, jednak jesteśmy przekonani, iż spotkanie te nie będzie należeć do łatwych. Z pewnością nie ma się co sugerować bieżącymi wynikami Pogoni, gdyż w dalszym ciągu może to być bardzo niewygodny rywal i tylko maksymalna mobilizacja i koncentracja może nam dać upragnione zwycięstwo.

Jeżeli chodzi sytuację wewnątrz naszego zespołu, to kadra powinna już być ciut mocniejsza niż tydzień temu, jednak w dalszym ciągu nie wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji trenera Daniela Kaczora. Z pewnością gotowy do gry jest Dariusz Kubacki, który w zeszłym tygodniu przebywał na zgrupowaniu z młodzikami Podlesianki. W trening z zespołem wszedł już kontuzjowany w pucharowym meczu Wojciech Król, lecz jego występ w najbliższym meczu stoi jeszcze pod znakiem zapytania, natomiast Szymon Nowak w dalszym ciągu leczy uraz jakiemu uległ w meczu z Sokołem Wola i jego z pewnością nie zobaczymy jeszcze w sobotę na boisku. Coraz bliżej mamy do powrotu naszego najlepszego strzelca z zeszłego sezonu – Radka Kaczmarczyka, choć póki co najbliższe kilka spotkań jeszcze będziemy musieli sobie radzić bez niego.

Po raz kolejny liczymy na wsparcie naszych fanów, których już teraz zapraszamy w sobotę do Rudy Śląskiej – Nowego Bytomia.

MKS Pogoń Ruda Śląska – LGKS 38 Podlesianka
4 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 2 września, godz. 16.00, Kompleks Sportowy, ul. Czarnoleśna 12, Ruda Śląska

 

foto: Slaskisport.tv/Kamil Drzeniek, Agata Dworczak