Pucharowy wtorek – gramy z Pogonią Imielin

Pucharowy wtorek – gramy z Pogonią Imielin

25 września 2017 Wyłączono przez Admin2

W najbliższy wtorek zawodnicy Podlesianki powalczą w ćwierćfinale rozgrywek okręgowego Pucharu Polski, gdzie zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu ze znajomymi z rozgrywek ligowych – Pogonią Imielin.

Spotkanie to, mimo iż rozgrywane w tygodniu i to o dosyć niedogodnej dla w większości pracujących lub uczących się zawodników porze (godz. 15.00), będzie świetną okazją do utrzymania rytmu meczowego. Jak dobrze wiemy sobotni pojedynek z Unią Kosztowy został przełożony, a zawodnicy zamiast ligowych zmagań mieli jedyny w tej rundzie wolny weekend.

Zespół naszych rywali w I rundzie wygrał po dogrywce z A-klasową Victorią Katowice 3-2, natomiast w kolejnym meczu odprawił z kwitkiem Unię Kosztowy aż 5-0. Wynik niespodziewanie wysoki, acz warto zaznaczyć, iż ostatnie 3 gole padły kiedy w zespole z Kosztów na boisku znajdowało się już tylko 9 zawodników.

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to najpierw w prestiżowym spotkaniu wygraliśmy 3-1 z Reprezentacją Śląska Oldbojów, a w kolejnej rundzie mieliśmy szczęście uzyskania „wolnego losu”

Zespół Podlesianki tylko dwukrotnie w swojej historii awansował do półfinału tychże rozgrywek. Niestety oba pojedynki nie dały na awansu do finału, gdyż w roku 2005 przegraliśmy z IV-ligowym wówczas Grunwaldem Ruda Śląska 1-4, a rok później z odradzającym się w III-lidze GKS-em Katowice 0-5.

Pomimo tego, iż pewnie odbywa zespoły bardziej priorytetowo traktują rozgrywki ligowe, a trenerzy nie będą mieli do dyspozycji wszystkich zawodników, to liczymy, iż nasz zespół dobrze się zaprezentuje i po raz trzeci w historii stanie przed szansą walki o finał!

Jeżeli ktoś z kibiców ma wole popołudnie, to serdecznie zapraszamy!

LKS Pogoń Imielin – LGKS 38 Podlesianka
III runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice
Wtorek, 26 sierpnia, godz. 15.00, Stadion Pogoni, ul. Hallera 37a, Imielin

 

foto: Slaskisport.tv/Jacek Dworczak