Czy na Iskrze będzie ogień? Przed meczem w Pszczynie

Czy na Iskrze będzie ogień? Przed meczem w Pszczynie

28 września 2017 Wyłączono przez Admin2

Już w sobotę rozegramy wyjazdowe spotkanie w ramach 8 kolejki Klasy Okręgowej, gdzie w wyjazdowym spotkaniu naszym rywalem będzie MKS Iskra Pszczyna.

Nasz najbliższy przeciwnik to spadkowicz z IV Ligi, który mimo falstartu na początku rozgrywek, należy do największych faworytów rozgrywek. Zespół prowadzony jest przez znanego z wieloletniej pracy w GKS-ie Jastrzębie – Grzegorza Łukasika, a w swoim składzie ma kilku świetnych zawodników, którzy mieli okazję występować nawet na szczeblu centralnym. Są nimi Tomasz Kocerba (m.n. Nadwiślan Góra –II liga i GKS Jastrzębie – III-liga), Mateusz Wrana (I-liga GKS Tychy i III-liga LKS Bełk), Kamil Gorzała (I, II I III Liga – GKS Jastrzębie) oraz Adrian Kopacz (II i III liga – GKS Jastrzębie) oprócz tego kilku zawodników pamięta jeszcze dobre IV-ligowe czasy, a skład uzupełniony jest młodymi wychowankami klubu.  Najlepszym strzelcem z 4 golami jest Michał Zawadzki.

Tak jak wspominaliśmy po spadku z IV-ligi Iskra brutalnie zderzyła się z rzeczywistością Klasy Okręgowej i w pierwszym meczu uległa sromotnie AKS-owi Mikołów 1-5, by w kolejnym  –  w dość dramatycznych okolicznościach – przegrać 1-2 z Unią Kosztowy.  Kolejne 4 mecze z rzędu Pszczynianie wygrali, ogrywając kolejno: Piasta Nowy Bieruń (4-0), Ogrodnika Tychy (3-1), LKS Łąkę (2-1) i Uranię Ruda Śląska (2-1).

Mecz ten będzie z pewnością sporym wyzwaniem dla Podlesianki, zwłaszcza, że w historii ostatnich pojedynków (sezony 2013/2014 i 2014/2015 w IV Lidze) nie zdobyliśmy nawet punktu, przegrywając 4 spotkania z łącznym bilansem bramkowym 1-12. Od tego czasu minęło już sporo czasu i na ma co ukrywać, iż oba zespoły posiadają na chwilę obecną diametralnie inne składy, natomiast z całą pewnością zbliżone ambicje. Jesteśmy przekonani, iż w meczu z tak trudnym rywalem, wreszcie pokażemy pełnie swoich możliwości i z ciężkiego terenu w Pszczynie wrócimy z tarczą!

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową to jest ona niezła. Brakuje tylko Szymona Nowaka, wykluczonego na dłuższy czas po operacji wyrostka robaczkowego oraz Radosława Kaczmarczyka, który od przyszłego tygodnia będzie już dyspozycji trenera .

Tradycyjnie liczymy na wsparcie z trybun i już teraz serdecznie zachęcamy by oprócz sobotniego spaceru po Parku Pszczyńskim, zajżec na stadion przy ul. Bogedaina i gorąco dopingować Podlesiankę!

MKS Iskra Pszczyna – LGKS 38 Podlesianka
8 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 30 września, godz. 16.00, Stadion Miejski w Pszczynie, ul. Begedaina 22

 

foto: Łukasz Polczyk