Cel na sobotę? Ograć Ogrodnika!

Cel na sobotę? Ograć Ogrodnika!

5 października 2017 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę w ramach 9 kolejki ligowej rozegramy mecz na własnym stadionie, gdzie naszym przeciwnikiem będzie beniaminek Klasy Okręgowej – Ogrodnik Tychy.

Zespół z tyskiej dzielnicy Cielmice w sezonie 2015/2016 spadł z naszej ligi do Klasy A, gdzie w zeszłym sezonie zajął 2 miejsce z 70 zdobytymi punktami i ponownie zameldował się na naszym szczeblu rozgrywkowym.  Beniaminek ma na swoim koncie tylko 5 zdobytych punktów, trzeba jednak zaznaczyć, iż terminarz ich nie rozpieszczał, gdyż na swoim rozkładzie mieli już takie zespoły jak AKS Mikołów (2-3), Unię Kosztowy (2-3), Iskrę Pszczyna (1-3), Pogoń Imielin (1-2), Piast Nowy Bieruń (1-1) czy LKS Łąkę (0-0). Warto zaznaczyć, iż z czołówka ligi nie przegrywali minimalnie, a czasem wręcz pechowo lub remisowali. Jedyne zwycięstwo odnieśli w pierwszym spotkaniu z Grunwaldem Ruda Śląska (3-0).

Najlepszym strzelcem z 3 golami jest grający trener – Grzegorz Chrząścik, natomiast do filarów zespołu należą – znany z występów w ekstraklasowym Ruchu Chorzów czy Pogoni Szczecin – 41-letni Mariusz Masternak oraz 38-letni Krystian Czyżo, przez większość kariery związany z wówczas III-ligowym  Górnikiem MK Katowice.  

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to pomimo tego, iż w dwóch ostatnich meczach przywieźliśmy po punkcie z trudnych wyjazdów, to nikogo nie satysfakcjonuje taki stan rzeczy. Potrzebne są nam zwycięstwa i wszystko, co było w tym tygodniu robione jest podporządkowane zdobyciu trzech oczek, z jakby nie było wymagającym przeciwnikiem. Przypomnijmy, iż ostatni nasz mecz z Ogrodnikiem rozegraliśmy w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016, kiedy po bramce Mateusza Sowy w 42 minucie gry, wygraliśmy 1-0.

Co do  sytuacji kadrowej na nadchodzący mecz, to nie jest ona zła, choć ciągle nieoptymalna. Niestety o tydzień przedłużył się powrót do treningów Radosława Kaczmarczyka, w związku z czym brakować będzie jego, Szymona Nowaka i Marcina Widenki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów i sympatyków Podlesianki. Tydzień temu daliście w Pszczynie ogromne wsparcie naszym zawodnikom , ale nasza prawdziwa twierdza mieści się na Podlesiu i tutaj w chwili obecnej kierować musimy wszystkie swoje siły!  A więc – w sobotę wszyscy na Sołtysią!!!!

LGKS 38 Podlesianka – LKS Ogrodnik Tychy (Cielmice)
  9kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 9 października, godz. 15.00, Stadion  Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak