Walczymy o finał! Dziś mecz z AKS Mikołów

Walczymy o finał! Dziś mecz z AKS Mikołów

17 października 2017 Wyłączono przez Admin2

Nasz zespół ma tylko 48 godzin na pomeczowa regenerację po meczu z LKS Łąka, gdyż już dziś na naszym stadionie czeka nas półfinałowy pojedynek z AKS-em Mikołów!

Będzie to dopiero trzeci raz w historii, kiedy nasz zespół walczyć będzie o finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. Dotychczasowe dwa półfinały przegraliśmy z kretesem, jednak były to pojedynki ze zdecydowanie silniejszymi rywalami. W roku 2006 ulegliśmy IV-ligowemu Grunwaldowi Ruda Śląska 1-4, by rok później przegrać z występującym wówczas w III-lidze GKS-em Katowice 0-5.

Tym razem rywal jest nam bardzo dobrze znany, gdyż w tym roku graliśmy z Mikołowianami już dwukrotnie. Pierwszy z tych pojedynków wygraliśmy w czerwcu 2-0, natomiast parę tygodni temu zremisowaliśmy 1-1. Oczywiście oba pojedynki rozgrywane były w ramach rozgrywek ligowych, natomiast dziś zwycięzca może być tylko jeden i grac będziemy do skutku!

O ile AKS radzi sobie w rozgrywkach naszej okręgówki bardzo dobrze, to w Pucharze Polski robi to wyśmienicie. W dotychczasowych trzech spotkaniach Mikołów może się pochwalić bilansem 26-1. Oczywiście warto zwrócić uwagę, że zespół trenera Gąsiora losował zespoły z niższych lig, jednak trzy zwycięstwa w wymiarze 7-0 z Jastrzębiem Bielszowice, 7-1 z MK Katowice i 12-0 z Gwiazdą Ruda Śląska muszą robić wrażenie. Najlepszymi strzelcami w rozgrywkach pucharowych są Mateusz Zamojda i Piotr Piszczek, którzy dobyli po 5 goli.

Ostatni z nich pamięta jeszcze ogromny sukces mikołowskiego klubu, kiedy ich rezerwy w 2011 roku zdobyły Puchar wygrywając w finale z Grunwaldem Ruda Śląska 22. Co ciekawe pierwszy zespół uległ Halembianom w półfinale w rzutach karnych. W kolejnej fazie, czyli rozgrywkach na szczeblu województwa śląskiego, Mikołowianie przegrali po dogrywce z Szombierkami Bytom 1-3.

Nasz zespół w bieżących rozgrywkach ma zdecydowanie mniejsze doświadczenie, gdyż dzięki uśmiechowi losu w II rundzie i rezygnacji z gry Pogoni Imielin w ćwierćfinale, do meczu z AKS-em przystąpimy po zaledwie jednym rozegranym spotkaniu (3-1 z Reprezentacja Śląska Oldbojów), jednak oba zespoły są już po 9 meczach ligowych i nie będzie to miało większego znaczenia.

Z całą pewnością obydwa zespoły priorytetowo traktują rozgrywki ligowe, jednak ciężko sobie wyrazić, by któryś z zespołów świadomie zlekceważył pojedynek o finał! Zapowiada się ciekawe spotkanie i co ważne po dwóch naszych wyjazdach do Mikołowa, tym razem wreszcie podejmiemy naszych sąsiadów na własnym boisku!

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to mimo ciężkiej pory udało się pozbierać bardzo mocny skład. Brakować będzie kapitana Dawida Brehmera, który doznał kontuzji w niedzielnym meczu z Łąką oraz od dłuższego czasu wyłączonego z gry Szymona Nowaka. Pozostali gracze są do dyspozycji trenera, na czele z wracającym po niedzielnej pauzie Dawidem Colikiem!

LGKS 38 Podlesianka – AKS Mikołów
Półfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice
Wtorek, 17 października, godz. 15.00, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice