Gramy o pełną pulę! Przed meczem z Uranią

Gramy o pełną pulę! Przed meczem z Uranią

19 października 2017 Wyłączono przez Admin2

Ciężki i intensywny tydzień, w którym w przeciągu 48 godzin musieliśmy rozegrać dwa spotkania w systemie niedziela-wtorek, wieńczyć będzie mecz 11 kolejki ligowej, w którym w najbliższą sobotę na własnym stadionie podejmiemy Uranię Ruda Śląska.

Nasz rywal, to zespół, który w ubiegłorocznych rozgrywkach zajął wysokie 5 miejsce, jednak w bieżących podopieczni Damiana Maljudy spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Cztery porażki z rzędu, w tym dwukrotnie w stosunku 0-5 (z LKS Łąka i Pogonią Imielin) już dawno zamazały dobre wrażenie z początku rundy, kiedy to gracze z Kochłowic, nie tylko „golili” zespoły z dołu tabeli (7-1 z Krupińskim Suszec, 2-0 z Pogonią Nowy Bytom oraz 6-1 z Grunwaldem Ruda Śląska), ale również ograli na własnym stadionie Unię Kosztowy 2-1.  Zespół Uranii nie przeszedł w przerwie między sezonami drastycznych zmian, ale warte wspomnienia jest odejście Dariusza Kota do AKS-u Mikołów, którego zastąpił były gracz Śląska Świętochłowice – Patryk Jurczyński. Najlepszym strzelcem zespołu jest z 7 golami 20-letni Dawid Henisz.

Poprzedni mecz z ekipą Uranii, rozgrywaliśmy w maju tego roku i po dobrym wyjazdowym spotkaniu pokonaliśmy naszych rywali 3-1. Gole dla Podlesianki zdobywali: Radosław Kaczmarczyk(2) oraz Marcin Rosiński, natomiast jedynego gola dla Kochłowiczan strzelił Paweł Skudlik.

Skrót z tego spotkania dostępny <TUTAJ>

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to trener Daniel Kaczor umiejętnie zarotował składem, tak by jak najwięcej zawodników nie musiało grać dwóch pełnych spotkań z Łąką i AKS-em. Oczywiście na niektórych pozycjach nie mamy dużej alternatywy i kilku graczy zaliczyło pełne 180 minut, jednak z pewnością na sobotni pojedynek wszyscy będą fizycznie gotowi do walki na 100 procent! Do składu po kartkowej pauzie wraca Dawid Colik, który brakujące minuty z niedzieli nadrobił w pucharze, natomiast w składzie brakować będzie naszego kapitana – Dawida Brehmera, który w meczu z Łąką załapał 4 żółtą kartkę. Paradoksalnie w jego przypadku „wyczyszczenie” z kartek dobrze mu zrobi, ponieważ i tak miałby duże problemy, by na sobotę dojść do siebie po kontuzji żeber, której nabawił się w niedzielnym meczu. Oczywiście nasz drugi defensywny pomocnik również jest wyłączony z gry. Szymon Nowak, tak jak raportujemy od pewnego czasu, przechodzi długą rekonwalescencję po operacji wyrostka. Bardzo dużym impulsem dla zespołu okazał się powrót Radosława Kaczmarczyka, który w niespełna 70 minut w dwóch meczach, zdobył już dwie bardzo ważne bramki. Popularny „Kaczi” jest głodny gry i trenując na pełnych obrotach powinien być potężnym wzmocnieniem w ofensywnej talii trenera Kaczora. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów i sympatyków obydwu zespołów na te spotkanie. Informujemy również, iż wyjątkowo i jednorazowo nie będzie podczas meczu oprawy spikerskiej.

Bardzo liczymy na dobra frekwencję oraz na głośny i mobilizujący doping naszych kibiców! Pokażmy razem jaka siła tkwi w Podlesiance!

LGKS 38 Podlesianka – GKS Urania Ruda Śląska
11 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 21 października, godz. 15.00, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice