LGKS 38 Podlesianka Katowice

Oficjalny serwis internetowy

Karuzela się rozkręca! Przed meczem w Imielinie

Od najbliższej soboty zaczynamy rywalizację ligową na najwyższym poziomie. Tak jak ostatnio sygnalizowaliśmy, przed nami praktycznie sama „śmietanka” naszej ligi, więc emocje będą sięgać naprawdę wysokiego poziomu. W meczu 12 kolejki udamy się do Imielina, gdzie podejmie nas liderująca w tabeli Pogoń.

Nasi rywale z dotychczasowych 10 meczów wygrali 8 (2-1 z Krupińskim Suszec, 4-0 z Pogonią Ruda Śląska, 4-0 z Grunwaldem Ruda Śląska, 4-3 z AKS Mikołów, 2-1 z Ogrodnikiem Tychy, 2-1 z LKS Łąka, 5-0 z Uranią Ruda Śląska i ostatnio 4-1 z Piastem Nowy Bieruń)  przy jedynym remisie (2-2 z Sokołem Wola) oraz jednej porażce (1-2 z Unią Kosztowy).

Najlepszych strzelcem podopiecznych  Grzegorza Rajmana jest 30-letni Przemysław Niewiedział. Popularny „Lucky” ma na swoim koncie 7 zdobytych goli. Do liderów zespołu należy z pewnością Tomasz Matysek, który jeszcze dwa lata temu był wyróżniającą się postacią II-ligowych rozgrywek w barwach Nadwiślana Góra czy niedawno pozyskany na zasadzie wolnego transferu – Mateusz Dreszer. Drugiego z nich pamiętamy z zeszłego sezonu, kiedy grając jeszcze w barwach Grunwaldu Ruda Śląska – strzelił nam na wiosnę dwa gole. Poza tymi postaciami trzon zespołu od lat pozostaje ten sam i nie brakuje w nich solidnych zawodników, takich jak. m.in. Sebastian Rzepa, Adrian Wojtaszak, doświadczony kapitan Łukasz Bundzydło czy wspomniany wcześniej Przemysław Niewiedział.

Za wybitnie niesportowe zachowanie w meczu z LKS Łąka pauzować będzie pozyskany przed sezonem stoper – Rafał Skrzypek, natomiast od kilku kolejek z kontuzją kolana zmaga się były zawodnik Podlesianki – Sebastian Bubrowski.  Najprawdopodobniej w barwach Pogoni nie zobaczymy też najbardziej doświadczonego z całego zespołu – Marcina Polarza.   

Ostatni pojedynek, jaki stoczyliśmy z Pogonią odbył się wiosną tego roku i po makabrycznych indywidualnych błędach ulegliśmy w Imielinie 1-3. Mecz był wyrównany, a sytuacji bramkowych by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść nam nie brakowało.  W 74 minuty, pierwszą w karierze bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Radosław Kaczmarczyk, który strzelił w tym meczu gola na 1-1 i ostatni kwadrans musieliśmy sobie radzić bez naszego najlepszego snajpera.

Skrót z tego spotkania <TUTAJ>

Co ciekawe, powinniśmy już  kilka tygodni temu zmierzyć się z Pogonią w ramach ćwierćfinał Pucharu Polski, jednak gospodarze zrezygnowali z gry (brak weryfikacji boiska bocznego i brak zgody na grę na płycie głównej) i oddali mecz walkowerem.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową w ekipie trenera Daniela Kaczora, to jest ona bardzo dobra. Nie licząc wykluczonego do końca sezonu Szymona Nowaka, do gry mogą być wzięci pod uwagę wszyscy pozostali zawodnicy szerokiej kadry, łącznie z wracającym po kartkowej pauzie i kontuzji Dawidem Brehmerem. W bieżący tygodniu zespół intensywnie przygotowuje się do decydujących pojedynków. Cały czas pracujemy na wyregulowaniem celowników naszej ofensywy, a pierwsze efekty już były widoczne w meczu z Uranią. Wreszcie swoje szanse zaczyna wykorzystywać Mateusz Drzymała, który w ostatnich dwóch meczach ligowych strzelił dwa gole. Jesteśmy przekonani, iż już niebawem przełamie się również Marcin Rosiński, który wykonuje doskonałą pracę dla zespołu i sporo asystuje, jednak ciągle nie może załapać skuteczności z poprzedniego sezonu. Dodając do tego ogromne umiejętności ofensywne takich zawodników Kamil Szostek, Adam Zając, Dawid Colik, Dariusz Kubacki, Radosław Kaczmarczyk  czy Wojciech Król, jesteśmy przekonani, iż z takim potencjałem i oczywiście 100 procentowym zaangażowaniem jesteśmy w stanie wycisnąć z końcówki sezonu absolutne maksimum!

Z całą pewnością nie obejdziemy się bez pomocy naszych kibiców, dlatego już teraz gorąco apelujemy o jak najliczniejsze pojawienie się na meczu w Imielinie i wspieranie zespołu w tym arcytrudnym pojedynku!

LKS Pogoń Imielin – LGKS 38 Podlesianka
12 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 26 października, godz. 14.00, stadion przy ul. Hallera 37, Imielin

Komentarze

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni

Copyright © 2014 LGKS Podlesianka Katowice
Projekt i realizacja ADW