Karuzela się rozkręca! Przed meczem w Imielinie

Karuzela się rozkręca! Przed meczem w Imielinie

26 października 2017 Wyłączono przez Admin2

Od najbliższej soboty zaczynamy rywalizację ligową na najwyższym poziomie. Tak jak ostatnio sygnalizowaliśmy, przed nami praktycznie sama „śmietanka” naszej ligi, więc emocje będą sięgać naprawdę wysokiego poziomu. W meczu 12 kolejki udamy się do Imielina, gdzie podejmie nas liderująca w tabeli Pogoń.

Nasi rywale z dotychczasowych 10 meczów wygrali 8 (2-1 z Krupińskim Suszec, 4-0 z Pogonią Ruda Śląska, 4-0 z Grunwaldem Ruda Śląska, 4-3 z AKS Mikołów, 2-1 z Ogrodnikiem Tychy, 2-1 z LKS Łąka, 5-0 z Uranią Ruda Śląska i ostatnio 4-1 z Piastem Nowy Bieruń)  przy jedynym remisie (2-2 z Sokołem Wola) oraz jednej porażce (1-2 z Unią Kosztowy).

Najlepszych strzelcem podopiecznych  Grzegorza Rajmana jest 30-letni Przemysław Niewiedział. Popularny „Lucky” ma na swoim koncie 7 zdobytych goli. Do liderów zespołu należy z pewnością Tomasz Matysek, który jeszcze dwa lata temu był wyróżniającą się postacią II-ligowych rozgrywek w barwach Nadwiślana Góra czy niedawno pozyskany na zasadzie wolnego transferu – Mateusz Dreszer. Drugiego z nich pamiętamy z zeszłego sezonu, kiedy grając jeszcze w barwach Grunwaldu Ruda Śląska – strzelił nam na wiosnę dwa gole. Poza tymi postaciami trzon zespołu od lat pozostaje ten sam i nie brakuje w nich solidnych zawodników, takich jak. m.in. Sebastian Rzepa, Adrian Wojtaszak, doświadczony kapitan Łukasz Bundzydło czy wspomniany wcześniej Przemysław Niewiedział.

Za wybitnie niesportowe zachowanie w meczu z LKS Łąka pauzować będzie pozyskany przed sezonem stoper – Rafał Skrzypek, natomiast od kilku kolejek z kontuzją kolana zmaga się były zawodnik Podlesianki – Sebastian Bubrowski.  Najprawdopodobniej w barwach Pogoni nie zobaczymy też najbardziej doświadczonego z całego zespołu – Marcina Polarza.   

Ostatni pojedynek, jaki stoczyliśmy z Pogonią odbył się wiosną tego roku i po makabrycznych indywidualnych błędach ulegliśmy w Imielinie 1-3. Mecz był wyrównany, a sytuacji bramkowych by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść nam nie brakowało.  W 74 minuty, pierwszą w karierze bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Radosław Kaczmarczyk, który strzelił w tym meczu gola na 1-1 i ostatni kwadrans musieliśmy sobie radzić bez naszego najlepszego snajpera.

Skrót z tego spotkania <TUTAJ>

Co ciekawe, powinniśmy już  kilka tygodni temu zmierzyć się z Pogonią w ramach ćwierćfinał Pucharu Polski, jednak gospodarze zrezygnowali z gry (brak weryfikacji boiska bocznego i brak zgody na grę na płycie głównej) i oddali mecz walkowerem.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową w ekipie trenera Daniela Kaczora, to jest ona bardzo dobra. Nie licząc wykluczonego do końca sezonu Szymona Nowaka, do gry mogą być wzięci pod uwagę wszyscy pozostali zawodnicy szerokiej kadry, łącznie z wracającym po kartkowej pauzie i kontuzji Dawidem Brehmerem. W bieżący tygodniu zespół intensywnie przygotowuje się do decydujących pojedynków. Cały czas pracujemy na wyregulowaniem celowników naszej ofensywy, a pierwsze efekty już były widoczne w meczu z Uranią. Wreszcie swoje szanse zaczyna wykorzystywać Mateusz Drzymała, który w ostatnich dwóch meczach ligowych strzelił dwa gole. Jesteśmy przekonani, iż już niebawem przełamie się również Marcin Rosiński, który wykonuje doskonałą pracę dla zespołu i sporo asystuje, jednak ciągle nie może załapać skuteczności z poprzedniego sezonu. Dodając do tego ogromne umiejętności ofensywne takich zawodników Kamil Szostek, Adam Zając, Dawid Colik, Dariusz Kubacki, Radosław Kaczmarczyk  czy Wojciech Król, jesteśmy przekonani, iż z takim potencjałem i oczywiście 100 procentowym zaangażowaniem jesteśmy w stanie wycisnąć z końcówki sezonu absolutne maksimum!

Z całą pewnością nie obejdziemy się bez pomocy naszych kibiców, dlatego już teraz gorąco apelujemy o jak najliczniejsze pojawienie się na meczu w Imielinie i wspieranie zespołu w tym arcytrudnym pojedynku!

LKS Pogoń Imielin – LGKS 38 Podlesianka
12 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 26 października, godz. 14.00, stadion przy ul. Hallera 37, Imielin