Przed meczem z Piastem Bieruń Nowy

Przed meczem z Piastem Bieruń Nowy

2 listopada 2017 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę – w ramach 13 kolejki ligowej – Podlesianka podejmować będzie na własnym stadionie zespół Piasta Bieruń Nowy.

Nasi rywale zajmują obecnie 3 miejsce w tabeli przy 25 zdobytych punktach. Dodajmy, iż podopieczni trenera Tomasza Balona rozegrali o jedno spotkanie więcej niż większość zespołów, gdyż zamiast terminu na 28 listopada, zaległy mecz 7 kolejki rozegrali w środku tygodnia, ogrywając na wyjeździe LKS Łąkę 2-0. Oprócz tego gracze z Nowego Bierunia wygrali 3-2 z Wawelem Wirek, 4-1 ze Spartą Katowice (zamienione później na walkower 4-0), 3-0 z Sokołem Wola, 3-0 z Krupińskim Suszec, 2-0 z Uranią Ruda Śląska, 2-1 z Pogonią Ruda Śląska oraz w zeszłym tygodniu 6-2 z Grunwaldem Ruda Śląska. Gorycz porażki przełknęli w spotkaniach z Unią Kosztowy (1-2), Iskrą Pszczyna (0-3) oraz Pogonią Imielin (1-4). Jedyny remis padł w meczu z Ogrodnikiem Tychy (1-1).

Piast to drużyna bardzo doświadczona, w której główne role grają zawodnicy od lat występujący razem i dobrze się rozumiejący. Liderem i najlepszym strzelcem zespołu jest Sylwester Brzeźiński. 35-letni skrzydłowy zdobył już dla swojego zespołu 8 goli i przy przynajmniej kilku asystował. Tylko pięć spotkań rozegrał w tym sezonie wicekról strzelców nasze ligi z zeszłego sezonu (18 goli) – Jakub Rzepa, jednak w tych kilku spotkaniach strzelił aż 5 goli. Nie wiadomo czy młody napastnik zagra w sobotę, gdyż ostatni raz wystąpił na boisku w 8 kolejce. W ostatnim spotkaniu z Grunwaldem Ruda Śląska skutecznością błysnął rozgrywający Szymon Bobla, który ustrzelił hattricka’a.

 Średnia wieku zespołu Piasta jest najwyższa w naszej lidze i wynosi niespełna 32 lata.

 Zespół Piasta znany jest z agresywnej gry, niejednokrotnie na krawędzi przepisów. W zeszły sezonie gracze z Bierunia zebrali aż 78 żółtych kartek i 8 czerwonych, a w bieżącym po 13 kolejkach mają już 36 żółtych i 2 czerwone. (dla porównania nasz zespół na chwilę obecną załapał 23 żółte kartki, a w całym zeszłym sezonie 49 żółtych i 2 czerwone).

Nasz ostatnie doświadczenia z gry zespołem z Nowego Bierunia są dobre. W pierwszej rundzie zeszłego sezonu wygraliśmy na własnym boisku 3-0 po bramkach Dariusza Kubackiego, Krzysztofa Rennera i Radosława Kaczmarczyka, natomiast w rewanżu na tzw. „tujach” ograliśmy naszych rywali 4-1 po dwóch golach Kamila Szostka, oraz jednym trafieniu Marcina Rosińskiego i samobójczej bramce Marka Walkiewicza. Honorowe trafienie dla Piasta zaliczył Jakub Rzepa.

Skróty z tych spotkań znajdują się w odnośnikach:  <r. jesienna> i <r. wiosenna>

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową, którą dysponuje przed meczem trener Daniel Kaczor, to jest ona stabilna. Nikt nie narzeka na poważniejsze urazy oraz nie pauzuje za kartki. Ciężko wykluczyć natomiast sytuacje „awaryjne”, jaka zdarzyła się np. w zeszłym tygodniu przed meczem z Imielinem, gdzie tuż przed meczem solidnie rozchorował się Bartosz Witas. W każdym razie póki co, oprócz Szymona Nowaka, wszyscy pozostali gracze są „pod bronią”, a szeroka i wyrównana kadra daje spore możliwości rotacji w składzie.

Nasz zespół w zeszłym tygodniu ograł w bardzo prestiżowym meczu Pogoń Imielin, jednak zwycięstwo z tym zespołem to tylko jeden mały krok do realizacji naszego planu na tą rundę. Nie chcemy wybiegać zbyt daleko w przyszłość, dlatego najważniejszym celem na najbliższy czas jest kolejne zwycięstwo w meczu z Piastem Nowy Bieruń. Nasi rywale to bardzo solidny zespół i choć niektórzy uważają, iż wysoką lokatę zajmują trochę na wyrost, to po tylu rozegranych kolejkach nie może być już mowy o przypadku. Musimy przygotować się na prawdziwa wojnę i podkręcić do maksimum cechy wolicjonalne. Jesteśmy przekonani, iż czysto piłkarsko nie mamy się, czego bać na własnym boisku, ale w pojedynku z takimi fajterami jak gracze Piasta, trzeba wykrzesać z siebie również absolutne 100% zaangażowania i walki!

Wierzymy, iż w tym trudnym pojedynku kolejny raz wesprą nas nasi wierni fani i sympatycy! Liczymy na wysoką frekwencję i głośny doping!

LGKS 38 Podlesianka – KS Piast Bieruń Nowy
13 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 4 listopada, godz. 13.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak