To był dobry czas! Podsumowujemy rok 2017

To był dobry czas! Podsumowujemy rok 2017

30 grudnia 2017 Wyłączono przez Admin2

Przed nami ostatnie godziny 2017 roku, więc to chyba odpowiednia pora by podsumować wynik sportowy jaki udało się w ostatnich 12 miesiącach osiągnąć. By wymiernie ocenić cały ten okres, postanowiliśmy przeliczyć zdobyte punkty w meczach ligowych oraz przedstawić indywidualne statystyki zawodników.

Jako, że gramy systemem jesień-wiosna, nie możemy brać pod uwagę tabeli na koniec danego sezonu, a jedynie sumę punktów z rundy wiosennej sezonu rozpoczętego w roku poprzednim i rundy jesiennej rozpoczynającej sezon bieżący.

Jak się okazuje, rok 2017 to najlepszy pod względem ilości zdobytych punktów okres w całej historii klubu! By być sprawiedliwym wobec piłkarzy sprzed wielu lat, trzeba nadmienić, iż skala porównawcza dotyczy okresu po 1995 roku, gdyż wcześniej za zwycięstwo przyznawano tylko 2 punkty. Gdyby przyjąć zasady obecnie panujące – bardzo zbliżonym – choć nieznacznie gorszym był rok 1986, kiedy zespół prowadził legendarny Jerzy Nikiel. Zaznaczmy również, że zdobycie największej liczby punktów w danym roku nie oznacza, że okres ten obfitował w wymierne sukcesy, gdyż te akurat nasz klub osiągał w innych latach.

Przejdźmy do konkretów – w roku 2017 rozegraliśmy 30 ligowych meczów, z których wygraliśmy 20, 6 zremisowaliśmy i 4 razy przegraliśmy. Bilans bramkowy wynosi 68-31, natomiast zdobyta liczba punktów to 66.  Ponżej tabela meczów ligowym w 2017 roku:

Porównawczo podajmy, iż inne dobre lata w klasyfikacji punktowej to kolejno: 2006 – 62pkt. (tr. Mirosław Woźnica), 2002 – 59pkt. (tr. Maciej Nowak), 2007 – 59pkt. (tr. Mirosław Woźnica) oraz 2012 – 58pkt (tr. Rafał Bosowski).

Warto zaznaczyć, iż w tym roku po raz pierwszy w historii klubu dotarliśmy do finału podokręgowego Pucharu Polski, gdzie ostatecznie ulegliśmy IV-ligowemu Śląskowi Świętochłowice.

Jeżeli chodzi o statystyki indywidualne 2017 roku to kształtują się one następująco:

Najlepsi strzelcy:

  1. Radosław Kaczmarczyk – 19 bramek
  2. Marcin Rosiński – 16 bramek
  3. Adam Zając – 15 bramek
  4. Kamil Szostek – 14 bramek
  5. Dariusz Kubacki – 9 bramek

Najlepiej asystujący:

  1. Adam Zając, Marcin Rosiński, Kamil Szostek – 13 asyst
  2. Radosław Kaczmarczyk, Dariusz Kubacki – 9 asyst

Komplet 30 meczów zaliczyło dwóch zawodników – Krzysztof Renner i Adam Zając, natomiast pierwszy z nich jako jedyny rozegrał wszystkie mecze od pierwszej do ostatniej minuty (2700 minut)

Co do bramek straconych, to bardzo dobrze w omawianym okresie wygląda statystyka naszego bramkarza Piotra Wolana, który zanotował średnią poniżej jednego straconego gola na mecz (29 meczów, 28 puszczonych bramek).  

We wszystkich 30 meczach 2017 roku drużynę prowadził Daniel Kaczor. Nasz trener przejął zespół 10 maja 2016.

Życzymy wszystkim fanom i sympatykom naszego klubu – wszystkiego co najlepsze w nowym 2018 roku! Oby nadchodzący jubileuszowy rok był lepszy nie pod względem ilości zdobytych punktów, lecz o konkretne trofeum. O co gramy na 80-lecie naszego klubu – chyba wszyscy wiedzą!

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak, tabela za 90minut.pl