Sparing: Podlesianka – Orzeł Mokre 3-4

Sparing: Podlesianka – Orzeł Mokre 3-4

27 stycznia 2018 Wyłączono przez Admin2

W pierwszym zimowym sparingu nasz zespół zmierzył się z zespołem Orła Mokre. Nasi rywale to spadkowicz z IV ligi i 4 zespół II grupy Klasy Okręgowej. Niestety, mimo solidnie przepracowanego pierwszego mikrocyklu, trener Daniel Kaczor miał małe pole manewru z starciu z zespołem z Mikołowa. Z przyczyn zdrowotnych, rodzinnych lub zawodowych brakowało aż 7 zawodników, co spowodowało, że sparing nie był na tyle miarodajny, na ile być powinien. Na boisku brakowało dwójki podstawowych rozgrywających – Colika i Rosińskiego oraz Fabiana, Góralczyka, Ruszkowskiego, Pasieki i Drzymały. 

Spotkanie w pierwszej części gry było toczone pod dyktando naszego zespołu, który szybko udowodnił przewagę dwoma golami – najpierw dośrodkowanie Zająca do bramki skierował Stompor, a kilka minut później wynik pod prostopadłym podaniu Rawickiego – podwyższył Szostek. Goście odpowiedzieli jednym golem, ale ostatnie słowo przed przerwą należało do naszych graczy, którzy zeszli z boiska z wynikiem 3-1. Ostatniego gola zaliczył testowany napastnik. 

Niestety druga połowa była już mniej płynna i odpowiedzialna w naszym wykonaniu, co niestety przełożyło się na wynik końcowy. Gracze Orła strzelili 3 gole i to oni cieszyl się z końcowego rzezultatu, któy brzmiał 3-4. Trzeba dodać, że w drugiej części gry równiez i nasi gracze mieli kilka doskonałych sytuacji do strzelenia gola, ale w kluczowych momentów brakowało „czucia piłki”, które z treningu na trening powinno być coraz lepsze. 

Przed nami kolejny intensywny mikrocykl zakończony grą kontrolną z IV-ligowym LKS-em Goczałkowice. Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godz. 11.00 na boisku „Rapid” w Katowicach. Wszystko wskazuje na to, że trener Kaczor będzi dysponował już w tym czasie o wiele mocniejszą kadrą zawodniczą aniżeli w dzisiejszym spotkaniu. 


Sparing zimowy nr 1

27.01.2018r, OS Szopienice, ul. 11-Listopada 16

LGKS 38 Podesianka – LKS Orzeł Mokre 3-4 (3-1)

bramki: Stompor, Szostek, zawodnik testowany

Skład: Wolan – Sianiawski, Renner, Nawrot, Widenka – Szostek, Nowak, Rawicki, Kubacki, Zając – Testowany (Stompor).

w drugiej części gry wystąpili również: Węglarz, Kiełbowicz, Witas, Brehmer, Kaczmarczyk  

 

Foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak