Krystian Maślanka nowym zawodnikiem Podlesianki!

Krystian Maślanka nowym zawodnikiem Podlesianki!

9 lutego 2018 Wyłączono przez Admin2

Miło nam poinformować, iż nowym zawodnikiem naszego zespołu w rundzie wiosennej będzie 21-letni Krystian Maślanka, który zasili nas na zasadzie wypożyczenia z wicelidera IV Ligi Małopolskiej – Barciczanki Barcice.

Zawodnik ten występuje na pozycji bocznego lub środkowego obrońcy i mimo młodego wieku posiada spore doświadczenie z występów w piłce seniorskiej, zaliczając podczas dotychczasowej kariery nawet szczebel II Ligi.

Krystian Maślanka, zaczynał treningi w Sokole Stary Sącz skąd szybko trafił do dużo silniejszej i bardziej uznanej na Podhalu – Sandecji Nowy Sącz. W barwach „Sączersów” grywał  w rozgrywkach juniorskich (m.in. Centralna Liga Juniorów), a w wieku 16 lat zadebiutował w piłce seniorskiej, zaliczając kilka występów w IV-ligowych rezerwach.

Kolejnym przystankiem zawodnika były rezerwy Podbeskidzia Bielsko Biała , które w tamtym czasie występowały w III lidze.

Po roku występów w Bielsku, Krystian trafia na szczebel centralny – do zespołu Okocimskiego Brzesko, gdzie rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 zalicza pod okiem trenera Tomasza Kulawika 11 występów na II ligowych boiskach.

Niestety młodemu zawodnikowi, mimo obiecującego startu kariery, w rozwoju przeszkadzają problemy organizacyjne popularnych „Piwoszy”, gdyż mimo wysokiej 10 lokaty w połowie sezonu– Okocimski wycofuje się z rozgrywek, a jego zawodnicy zmuszeni są szukać sobie nowych klubów.

W rundzie rewanżowej trafia do III-ligowego Popradu Muszyna, a w kolejnym sezonie ląduje na drugim końcu Polski  – konkretnie pod Koszalinem  – w  III-ligowym Leśniku Manowo 

Od rundy wiosennej 2016/2017 do końca zeszłego roku występował w IV-ligowej Barciczance Barcice, w której to przez cały okres występów zaliczany był do wiodących graczy linii obrony. Barciczanka w sezonie 2016/2017 zajęła 2 miejsce w lidze. Również na półmetku bieżących rozgrywek są drudzy, tracąc 1 punkt do prowadzącej Limanovii Limanowa.

Warto zaznaczyć, iż transfer ten nie jest dla Podlesianki strzałem „w ciemno”, gdyż zawodnik ten już w poprzedniej rundzie rozpoczął studia w Katowicach i uzupełniające treningi  zaliczał właśnie w barwach naszego klubu.

Jesteśmy przekonani, że nasz nowy nabytek będzie ogromnym wzmocnieniem linii obrony i udanie wkomponuje się zespół znacząco przyczyniając się do nakreślonego na ten sezon celu.

 

foto: M.Strzyżewski, B.Hajduk, Sportomaks