Kadra na wiosnę 2018

Kadra na wiosnę 2018

12 marca 2018 Wyłączono przez Admin2

Kadra naszego zespołu na rundę wiosenną została praktycznie zamknięta. W stosunku do poprzednich okienek transferowych zmiany są raczej kosmetyczne, jednak trzeba wziąć pod uwagę, iż od wielu lat nie notowaliśmy, tak dobrej serii. Byłoby z pewnością nierozsądnym wprowadzać duże zmiany w dobrze pracujące tryby.

Jedynym graczem, który opuszcza nas zespół i na dzień dzisiejszy postanawia zakończyć, jakby nie było – barwną karierę jest Wojciech Król. Zawodnik ten występował u nas na zasadzie wypożyczenia z II-ligowego Rozwoju Katowice. Niestety pomimo dużego doświadczenia z gry na szczeblu centralnym popularny Królik nie potrafił wygrać walki z trapiącymi go od dłuższego czasu kontuzjami, które skutecznie uniemożliwiały mu wzniesienie się na swój normalny wysoki poziom. Jego bilans w naszych barwach zakończył się 9 meczami i 1 zaliczoną asystą. 

Założeniem transferowym na tą zimę było znalezienie zawodnika, który zastąpiłby Wojciecha Króla i wzmocnił nasza linię defensywną. Wybór padł na 3 lata młodszego Krystiana Maślankę, który daje nam duże pole manewru nie tylko na boku obrony, ale również na strategicznej pozycji stopera. Co ciekawe zawodnik ten ma również duże doświadczenie z gry w wyższych ligach, co z pewnością będzie jego ważnym atutem. Nasz nowy defensor  występował m.in. w II-ligowym Okocimskim Brzesko czy III-ligowych Lubaniu Manowy i Popradzie Muszyna.

Wzmocniony został również sztab szkoleniowy. Do Daniela Kaczora, Tomasza Brożka i Karola Szramowskiego dołączył Rafał Tkaczewski, który w najbliższej rundzie pełnić będzie rolę trenera analityka.

Klub zdecydował się zgłosić do rozgrywek zdolnego juniora Dawida Pasiękę, który od pewnego czasu trenował już z Pierwszym Zespołem. Sztab szkoleniowy bacznie obserwuje pozostałych zawodników najstarszej grupy juniorskiej i niewykluczone, iż w najbliższej przyszłości szansę na promocję do grupy seniorskiej otrzymają kolejni młodzi wychowankowie.

Okres przygotowawczy przebiegł zgodnie z planem i zespół bez problemów powinien wytrzymać trudy rywalizacji w rundzie wiosennej. Podlesianka rozegrała 8 meczów sparingowych, a trener Daniel Kaczor mógł podczas nich nie tylko obserwować zawodników, którzy dotychczas grali więcej, ale również tych, którzy dopiero aspirują do pierwszego składu lub z racji wieku nie mają jeszcze doświadczenia ligowego. To głównie dla nich poświęcone zostało kilka meczów, tak by nabierali oni niezbędnego doświadczenia. 

Wyniki w okresie zimowym były sprawa absolutnie drugorzędną, jednak warto zaznaczyć, ze z wszystkimi zespołami, również tymi z wyższych ligi radziliśmy sobie bardzo przyzwoicie, kilkukrotnie pokazując, iż aspiracje do awansu nie są w naszym wypadku bezzasadne.

Oczywiście, wszyscy wiedzą jak daleka i trudna czeka nas droga o upragniony cel. Zależeć będzie ona nie tylko od zaangażowania i umiejętności samych zawodników, ale również od szczęścia, czyli braku kontuzji, kartek itp.

By zminimalizować te ryzyko kadra naszego zespołu jest odpowiednio szeroka i z pewnością wszyscy jej zawodnicy musza być cały czas „pod bronią” Już teraz nie omijają nas małe problemy personalne, gdyż na pierwszy tegoroczny mecz ze Spartą brakować będzie kilku zawodników. Mimo tego trener Daniel Kaczor ma przygotowanych sporo wariantów i ze spokojem oczekujemy pierwszego gwizdka sędziego w derbowym pojedynku.

Miło nam również zaznaczyć, iż przez całą rundę wiosenną kontynuowany będzie projekt Podlesianka.TV, dzięki któremu będziecie mogli oglądać na naszym kanale Youtube obszerne skróty z meczów ligowych, wypowiedzi zawodników i trenerów a na stronie internetowej również i fotorelacje.  Z oprawę medialną w dalszym ciągu odpowiadać będzie niezawodna ekipa ze Sportslaski.eu, czyli Kamil i Agata. 


Kadra Podlesianki Wiosna 2018

 

Bramkarze:

 1. Piotr Wolan
 2. Wojciech Węglarz

Obrońcy:

 1. Marcin Widenka
 2. Marcin Nawrot
 3. Krzysztof Renner
 4. Krystian Maślanka
 5. Gabriel Fabian
 6. Adam Sieniawski
 7. Mateusz Góralczyk
 8. Bartosz Witas
 9. Rafał Kiełbowicz
 10. Krzysztof Ruszkowski

Pomocnicy i napastnicy:

 1. Szymon Nowak
 2. Dawid Brehmer
 3. Mateusz Rawicki
 4. Dawid Pasieka
 5. Dariusz Kubacki
 6. Adam Zając
 7. Marcin Rosiński
 8. Dawid Colik
 9. Mateusz Drzymała
 10. Kamil Szostek
 11. Radosław Kaczmarczyk

Sztab szkoleniowy:

Daniel Kaczor – I Trener

Tomasz Brożek – Kierownik Drużyny

Rafał Tkaczewski – Trener Analityk

Karol Szramowski – Fizjoterapeuta

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak