Nadrabiamy zaległości! Przed meczem ze Spartą Katowice

Nadrabiamy zaległości! Przed meczem ze Spartą Katowice

10 kwietnia 2018 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą środę rozegrana zostanie zaległa 16 kolejka ligowa, w której na wyjeździe spotkamy się w derbowym pojedynku ze Spartą Katowice.

Zespół naszych rywali prowadzony jest przez Rafała Lisa, natomiast najlepszym strzelcem z 13 bramkami jest Krzysztof Michalski. Oprócz wspomnianego napastnika, w kadrze BKS-u znajdują się również Marcin Łoboda i Andrzej Szarzała, a więc trójka, która świętowała z Podlesianką w roku 2013 awans do IV-ligi. 

Sparta zajmuje obecnie 11 miejsce z tabeli i zdobyła dotychczas 21 punktów (6 zwycięstw, 3 remisy, 8 porażek, bilans bramkowy:  45-33)

Ostatni derbowy mecz odbył się w zeszłej rundzie na Sołtysiej i zakończył się hokejowym wynikiem 4-4. Skrót z tego meczu, który stał się hitem naszej klubowej telewizji (1,5 tyś odsłon!) dostępny  <TUTAJ> 

Co do naszego zespołu, to do meczu ze Spartą podejdziemy w zdecydowanie mocniejszym zestawieniu, aniżeli w sobotnim spotkaniu z Pogonią. Do dyspozycji trenera Daniela Kaczora będą już: Marcin Widenka, Krystian Maślanka, Adam Zając i Adam Sieniawski.

Jeżeli chodzi o absencje to w dalszym ciągu brakować będzie Dawida Brehmera i Bartosza Witasa. Do dwójki rekonwalescentów dołączył również Kamil Szostek, który w meczu z Pogonią Ruda Śląska uszkodził staw barkowy. Jego sytuację określić można jako „szczęście w nieszczęściu”, gdyż pierwsza diagnoza wskazywała na konieczność zabiegu operacyjnego, natomiast ostatecznie obejdzie się bez niego, a sam zawodnik po przejściu rehabilitacji, będzie miał szansę wrócić do gry jeszcze w tej rundzie rozgrywkowej. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia!

Choć derby podobno rządzą się swoimi prawami, my podchodzimy do tego spotkania z absolutnym spokojem i świadomością, że naszym głównym celem jest ten długofalowy, którego efekty możemy dopiero uzyskać w czerwcu. Na dzień dzisiejszy Sparta jest dla nas jednym z 15 rywali w tej rundzie, których by ich pokonać, trzeba włożyć maksimum woli i zaangażowania, ale też umiejętności piłkarskich i dyscypliny taktycznej.

Łatwo nie będzie ale wierzymy, że kolejny już raz na wyjazdowym spotkaniu, nasi wierni kibicem wspomogą zespół swoją obecnością i głośnym dopingiem!


16 kolejka Klasy Okregowej gr. I (kolejka zaległa z dnia 17.03)

11.04.2018r. godz. 17.00, Ośrodek Sportowy „Radpid”, Katowice, ul. Stęślickiego 6

BKS Sparta Katowice – LGKS 38 Podlesianka