Sobota na Grunwaldzie

Sobota na Grunwaldzie

13 kwietnia 2018 Wyłączono przez Admin2

Bieżący okres był bardzo intensywny dla naszego zespołu i już w najbliższą sobotę rozegramy trzeci w ciągu tygodnia mecz ligowy. Tym razem w ramach 20 kolejki ligowej gościć będziemy w Halembie, gdzie podejmie nas miejscowy Grunwald.

Zespół naszych rywali to uznana marka w lokalnym środowisku, jednak przeżywająca w chwili obecnej ogromny kryzys, gdyż szanse na utrzymanie w Klasie Okręgowej mają już tylko i wyłącznie czysto matematyczne. W praktyce zespół prowadzony przez legendę trenerską Halembian – Teodora Wawocznego pogodzony jest już ze spadkiem do Klasy A, co poniekąd wcale nie będzie ułatwiało nam zadania. Młody zespół oparty w większości na wychowankach gra bez żadnej presji wyniku, a jak wiemy luz w piłce nożnej też potrafi dać pozytywne efekty. Najlepszymi strzelcami zespołu są Daniel Babisz, Adrian Spalony i Dawid Ogłoza. Cała trójka zdobyła po 2 gole.

Ostatni pojedynek obu zespołów rozegrany na jesień na naszym stadionie zakończył się zwycięstwem Podlesianki 5-0. Gole zdobywali: Kamil Szostek (3) i Dariusz Kubacki (2). Skrót ze spotkania <TUTAJ>

Oczywiście, nikt w naszym zespole nie wyobraża sobie straty choćby punktu z zespołem Grunwaldu, jednak by odnieść tam zwycięstwo trzeba kolejny raz zagrać na miarę swoich możliwości i w żadnym wypadku nie można lekceważyć zespołu gospodarzy.

Szeroka i wyrównana kadra przyda się nam kolejny raz, gdyż intensywność tego tygodnia wymuszać będzie sporą rotację w składzie. Jaką jedenastkę desygnuje do gry Daniel Kaczor, przekonamy się przed samym meczem.


20 kolejka Klasy Okregowej gr. I

14.04.2018r. godz. 17.00, Stadion Grunwaldu, ul. Kłodnicka 54, Ruda Śląska – Halemba

GKS Grunwald Ruda Śląska – LGKS 38 Podlesianka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak