Zaczynamy poważne granie! Przed meczem z AKS Mikołów

Zaczynamy poważne granie! Przed meczem z AKS Mikołów

20 kwietnia 2018 Wyłączono przez Admin2

Już jutro odbędzie się hitowy pojedynek 21 kolejki ligowej, w którym na własnym stadionie podejmować będziemy niepokonany od 5 spotkań AKS Mikołów.

Zespół trenera Roberta Gąsiora, zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, tracąc do liderującej Podlesianki 5 punktów.

AKS Mikołów to drużyna o bardzo dużym potencjale ofensywnym. W ich szeregach prym wiodą Mateusz Zamojda (15 goli), Robert Prus (11 goli) czy Dariusz Kot (8 goli). Do tego trio warto zaliczyć również pozyskanego zimą z Ruchu Radzionków Tomasza Leszczyńskiego. Liderami defensywy są natomiast doświadczeni Sebastian Kubisz i Łukasz Szczygieł. W ostatniej kolejce nasi najbliżsi rywale strącili na naszą rzecz – po 12 kolejkach liderowanie w naszej grupie – Pogoń Imielin, z którą wygrali na własnym stadionie 2-0.

W ostatniej rundzie spotkaliśmy się dwukrotnie z Mikołowianami. Najpierw w pojedynku ligowym  w Mikołowie padł remis 1-1 (gole Polaka dla AKS-u i Kubackiego dla Podlesianki), by potem w półfinale podokręgowego Pucharu Polski ograć ich u siebie 4-2, po bramkach Szostka, Fabiana, Rennera i Kaczmarczyka oraz dla gości Prusa i Przybylskiego.

Oba skróty znajdziecie w linkach: <LIGA> , <PUCHAR>

 Biorąc pod uwagę potencjał piłkarski obydwu zespołów, pojedynek ten zapowiada się nad wyraz ciekawie. Choć Podlesianka i AKS prezentują zupełnie odmienne style gry, to jednak 60 zdobytych goli w 20 dotychczasowych spotkaniach zarówno przez nasz zespół, jak i ekipę z Mikołowa jest gwarancją otwartej i ofensywnej gry.

Oba kluby dzieli zaledwie 8 kilometrów i już dochodzą nas głosy o dużym zainteresowaniu tym meczem kibiców AKS-u. Dla naszego klubu mecz ten będzie wyznaniem nie tylko sportowym, gdyż oprócz podtrzymania prymu w tabeli, musimy po raz kolejny pokazać, ze pod względem kibicowskim również nie ma dla nas równych w Klasie Okręgowej!

 Życzymy sobie i Wam, by w sobotę stadion na Sołtysiej pękał w szwach, przy głośnym dopingu naszych wiernych kibiców! Dlatego szaliki w dłoń i do zobaczenia na Sołtysiej!

 Korzystając z okazji apelujemy do kibiców obydwu zespołów o sportowy i kulturalny doping . Nie bierzmy przykładu z wyższych lig i utrzymajmy pełny ład i kulturę od pierwszej do ostatniej minuty spotkania!


21 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

21.04.2018, godzina 17.00, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – AKS Mikołów

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak