Kaczi show! Podlesianka – LKS Łąka 6-0

12 maja 2018 Wyłączono przez Admin2

W ramach 25 kolejki rozgrywaliśmy domowe spotkanie z LKS Łąka. Nasz zespół mocno wierzy w pomyślne zakończenie swojej misji w tym sezonie i spotkanie te było doskonałym pretekstem do powrotu na zwycięską ścieżkę.

Od samego początku spotkania dominacja naszego zespołu nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji. Graliśmy z pasją, uparcie dążąc do szybkiego załatwienia sobie zwycięstwa.

W pierwszej połowie, oprócz kilku innych doskonałych okazji, ukąsaliśmy popularnych „Łączanów” aż czterokrotnie. Pierwszy gol to 18 minuta i krótkie rozegranie  rzutu rożnego Kaczmarczyka z Rosińskim. Drugi z nich dorzuca w pole karne, gdzie Dariusz Kubacki kieruje z bliskiej odległości piłkę do bramki!

Drugi gol pada dwie minuty później – dorzuca Rosiński, a zagranie w polu karnym ręką przecina Kraus. Skutecznym wykonawcą rzutu karnego jest Radosław Kaczmarczyk.

W 26 minucie można powiedzieć, ze rywale padają na deski. Z prawej strony dorzuca w pole karne Maślanka, a będący tyłem do bramki Kaczmarczyk obraca się z piłką i kolejny raz pokonuje Szwedę!

Na pięć minut przed przerwą dorzucamy jeszcze kolejnego gola! Brehmer świetnie wyłuskuje piłkę na prawej stronie skrzydłowemu Łąki  i wypuszcza Kubackiego. Ten zagrywa piłkę do Kaczmarczyka, który podaje wzdłuż bramki, gdzie przy minimalnej pomocy bramkarza piłka trafia do Marcina Rosińskiego i mamy 4-0!

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, niestety w powtórzeniu wyczyny bramkowego z pierwszej części gry, zaszkodziła troszkę słabsza skuteczność.

Mimo tego, swojego show nie przerywa Radosław Kaczmarczyk! W 60 minucie nasz snajper wykorzystuje doskonałe prostopadłe podanie Witasa i w sytuacji sam na sam nie daje szans golkiperowi gości, natomiast w 86 minucie przejmuje dośrodkowanie wracającego po długiej kontuzji Kamila Szostka, mija bramkarza i wpycha piłkę do pustej bramki!

Oczywiście okazji do podwyższenia wyniku było sporo, ale wynik 6-0 i tak jest powodem do dumy. Warto nadmienić, iż od 81 minuty graliśmy w dziesiątkę, gdyż kontrowersyjną – bezpośrednią czerwoną kartkę – otrzymał nasz kapitan Dawid Brehmer.

Dzięki łatwej przeprawie, trenerowi udało się oszczędzić Dawida Colika, który miał intensywny okres w pracy i potrzebował odpoczynku. Na najważniejsze mecze sezonu nasz rozgrywający będzie z pewnością zwarty i gotowy!

Przed nami ciężki wyjazd na Uranię Ruda Śląska, która zremisowała w tej kolejce z Pogonią Imielin.

Trzymajcie kciuki – Finisz ligi będzie pasjonujący!