Wczesna pobudka! Przed meczem z Uranią Ruda Śląska

Wczesna pobudka! Przed meczem z Uranią Ruda Śląska

18 maja 2018 Wyłączono przez Admin2

W 26 kolejce ligowej zespół Podlesianki uda się do Rudy Śląskiej – a konkretnie – Kochłowic, gdzie podejmować nas będzie miejscowa Urania. Mecz rozpocznie się o dosyć nietypowej dla nas godzinie, czyli o 11.00.

Nasi rywale zajmują w chwili obecnej 12 miejsce w tabeli, przy zdobyciu 31 ligowych punktów (10zwycięstw, 1 remis, 14 porażek, bilans bramkowy 44-50). Drużyna prowadzona przez doświadczonego Stanisława Mikusza znajduje się na dzień dzisiejszy „oczko” wyżej niż zagrożony spadkiem Wawel Wirek, jednak 7 punktowa przewaga nad sąsiadami z Wirka pozwala im z dużym spokojem podchodzić do nadchodzących meczów. Zwyżka formy Rudzian jest z resztą mocno widoczna, gdyż najpierw ograli oni wyżej notowane w tabeli drużyny – LKS Łąkę i Piasta Nowy Bieruń, by w ostatniej kolejce zremisować na wyjeździe z wiceliderem  – Pogonią Imielin, tracąc tym samym status jedynej drużyn w lidze bez remisu. Najlepszym strzelcem zespołu jest z 10 bramkami Dawid Henisz.

Poprzedni pojedynek obu zespołów zakończył się zwycięstwem Podlesianki 2-0, a gole w tym spotkaniu zdobywali – Mateusz Drzymała i Kamil Szostek. Skrót dostępny <TUTAJ>

Często nawiązujemy w tym sezonie do poprzedniej kampanii, w której walczyliśmy skutecznie o awans do IV ligi, gdyż analogii można się doszukiwać naprawdę sporo. Tym razem wracamy pamięcią do tej samej 26 kolejki, ale właśnie z mistrzowskiego sezonu 2012/2013, gdzie mierzyliśmy się na wyjeździe z… Uranią Ruda Śląska, prowadzoną co ciekawe również przez Stanisława Mikusza! Wynik tego spotkania brzmiał 4-5 dla Podlesia, przy czym do 56 minuty Urania wygrywała 4-1! Przed tamtym spotkaniem nasz zespół zajmował drugie miejsce w tabeli i tracił do Grodźca Będzin 4 punkty. Jak wielkim pozytywnym bodźcem była tamta victoria – nie trzeba nikomu wyjasniać i przypominać. Oby jutrzejszy mecz również był równie dobrym zwiastunem! 

Jeżeli chodzi o sytuacje kadrową, to jest ona niemal idealna. Słowo „niemal” użyte nieprzypadkowo, gdyż jedynym brakującym ogniwem będzie kapitan Dawid Brehmer, który musi odpauzować 2 mecze kary za czerwoną kartkę z ostatniego meczu z Łąką. Trener Daniel Kaczor wreszcie ma pozytywny ból głowy, gdyż z 22 dostępnych graczy, na jutrzejszy mecz musi wyłonić 18, która zrobi wszystko wy wydrzeć z tego ciężkiego terenu absolutnie nam niezbędne 3 punkty!

Liczymy ogromnie na wsparcie naszych kibiców! Stadion Uranii nie leży daleko od Podlesia, więc nawet się nie wahajcie!


26 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

19.05.2018r. godz. 11.00, ul. Tunkla 12, Ruda Śl. – Kochłowice

GKS Uran ia Ruda Śląska  – LGKS 38 Podlesianka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak