Hit na Sołtysiej! Przed meczem z Pogonią Imielin

Hit na Sołtysiej! Przed meczem z Pogonią Imielin

25 maja 2018 Wyłączono przez Admin2

W 27 kolejce czeka nas arcyciekawy pojedynek ligowy naszego zespołu! Na Sołtysią przyjeżdża trzecia w tabeli Pogoń Imielin, która razem z nami i Unią Kosztowy walczy o awans do IV Ligi. Będzie to z pewnością jeden z bardziej atrakcyjnych pojedynków, które rozegramy w tej rundzie na własnym boisku!

 Drużyna prowadzona przez dobrze znanego przy Sołtysiej Grzegorza Rajmana, zajmuje jak wspominaliśmy 3 miejsce w ligowej tabeli, tracąc 1 punkt do Podlesianki i 2 do liderującej Unii Kosztowy. Gracze z Imielina zdobyli dotychczas 62 punkty przy 20 zwycięstwach, 2 remisach i 4 porażkach. Ich bilans bramkowy wynosi 76-28, co oznacza, iż na dzień dzisiejszy mają najskuteczniejszy zespół w naszej lidze, wyprzedzając o 1 gola naszą Podlesiankę, która dla odmiany ma najlepsze defensywę (20 straconych goli, przy 28 Pogoni Imielin i 21 Unii Kosztowy).

 Najlepszym strzelcem Pogoni, jak i współliderem tabeli strzelców naszej ligi jest z 20 golami Przemysław Niewiedział. Popularny „Lucky” stoczy niezwykle ciekawy pojedynek z naszym Radkiem Kaczmarczykiem, który ma o jedną bramkę mniej, jednak zdecydowanie lepsza średnią zdobytych goli (19 bramek w 18 spotkaniach, gol średnio co 66 minut).

 Poprzednie spotkanie obu zespołów odbyło się na jesień w Imielinie. Tam górą była Podlesianka, która po zaciętym i dobrym spotkaniu ograła zawodników z Imielina 2-1, po bramkach Marcina Rosińskiego i Radosława Kaczmarczyka. Jedynego gola dla Pogoni strzelił Przemysław Niewiedział. Skrót z tego spotkania <TUTAJ>

 Nasz zespół przystąpi do meczu z Pogonią, tak jak tydzień temu do pojedynku z Uranią, a więc tylko bez zawieszonego za czerwoną kartkę Dawida Brehmera. Pozostali gracze będą do dyspozycji trenera Daniela Kaczora.

Wierzymy i gorąco liczymy, iż frekwencja i doping na naszym stadionie znacznie przekroczą poziom ligi okręgowej, co pomoże naszemu zespołowi w zrealizowaniu jakże trudnego wyzwania. Nie raz pokazywaliśmy, ze kibicowsko przewyższamy o lata świetlne nasza Okręgówkę, dlatego też czas na kolejny pokaz siły!


27 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

12.05.2018r. godz. 17.00, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – LKS Pogoń Imielin

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak