Ciężki wyjazd: Przed meczem z Piastem Nowy Bieruń

29 maja 2018 Wyłączono przez Admin2

Karuzela ligowa, choć jest już w finalnej fazie, nie zamierza w żadnym wypadku zwalniać! W 3 dni po ekscytującym pojedynku z Pogonią Imielin, czeka nas piłkarska środa, podczas której w wyjazdowym spotkaniu zmierzymy się z Piastem Nowy Bieruń.

Nasz rywal zajmuje w chwili obecnej 6 miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy dotychczas 41 punktów (12 zwycięstw, 5 remisów, 10 porażek, bilans bramkowy 49-39). Najlepszym strzelcem zespołu jest 36-letni Sylwester Brzeziński, który ustrzelił póki co 14 goli. Podopieczni trenera Andrzeja Balona spora część dorobku punktowego zdobyli na jesień (średnia 1,86 pkt/mecz), natomiast wiosna nie idzie na razie po ich myśli (średnia 1,08). Bez względu na formę, niezaprzeczalnym atutem piłkarzy Piasta jest ich boisko, które należy do najbardziej specyficznych w naszej lidze. Między innymi dzięki temu atutowi gracze z Nowego Bierunia na 13 meczów na własnym boisku wygrali aż 8, przy 1 remisie i 4 porażkach. By nie popadać w przesadny strach przed boiskiem na popularnych „tujach” dodajmy, iż na terenie naszych rywali wygrywały w tym sezonie wszystkie 3 czołowe drużyny – Unia Kosztowy, Pogoń Imielin oraz AKS Mikołów.

Ostatni mecz obydwu zespołów odbył się na wiosnę i po niesamowitej końcówce spotkania wygraliśmy 2-1 po bramkach – w 74 minucie Rennera i 97 minucie Marcina Rosińskiego. Gola dla Piasta zdobył z rzutu karnego w 65 minucie Sylwester Brzeziński. Skrót z tego spotkania <TUTAJ>

Zespół Podlesianki ma mało czasu na regenerację po szalonym pojedynku z soboty, jednak zawodnicy są dobrze przygotowani do sezonu i z całą pewnością kolejny raz zagrają na maksimum swoich możliwości piłkarskich i wolicjonalnych. Sytuacja kadrowa naszego zespołu jest stabilna, a bilans zysków i strat wychodzi na zero. Po dwóch meczach zawieszenia za czerwoną kartę, do zespołu wraca Dawid Brehmer, natomiast z powodu kary za 4 żółte kartoniki jeden mecz z trybun będzie zmuszony obejrzeć Marcin Nawrot.

Po sobotnim pokazie siły naszych wspaniałych kibiców, liczymy na powtórkę na wyjeździe, gdzie z cała pewnością przyda się nam niezmiernie wsparcie z trybun!