Sztab bez zmian! Trener Daniel Kaczor na dłużej w Podlesiance!

Sztab bez zmian! Trener Daniel Kaczor na dłużej w Podlesiance!

26 czerwca 2018 Wyłączono przez Admin2

Zarząd naszego Klubu wraz z samym zainteresowanym – zdecydowali o przedłużeniu na kolejny sezon umowy z Trenerem Danielem Kaczorem.

Nasz szkoleniowiec, mimo braku założonego przed sezonem awansu, uzyskał najwyższy wynik punktowy w 80-letniej historii naszego Klubu, w związku z czym jego misja w sezonie 2017/2018 została oceniona bardzo pozytywnie. Zespół nie tylko strzelał bardzo dużo bramek (najwięcej w lidze), ale również bardzo mało ich tracił (drugi wynik w lidze).

Oprócz 75 zdobytych punktów, na które składało się 23 zwycięstwa, 6 remisów i tylko 1 porażka,  zespół kierowany przez Trenera Kaczora miał swój indywidualny styl gry, który charakteryzuje się długim utrzymywaniem się przy piłce, szybką wymianą podań i płynnym przejściem z obrony do ataku. Co nie jest oczywiste nawet w przypadku zespołów występujących w wyższych ligach, gracze czuli się bardzo dobrze zarówno z gry z kontry, jak i w ataku pozycyjnym.

Oczywiście obie strony wnikliwie ustaliły przyczyny braku awansu i głównym celem, nad którym będziemy teraz pracować będzie skuteczność w meczach wyjazdowych. Pod tym kątem rozgrywać będziemy większość meczów sparingowym w okresie przygotowawczym. O ile na własnym stadionie zespół był praktycznie nie do ruszenia (15 meczów – 14 zwycięstw, 1 remis – 93% wygranych meczów), to problemy zaczynały się w niektórych meczach wyjazdowych (15 meczów – 9 zwycięstw, 5 remisów, 1 porażka – 60% wygranych meczów).

Jeżeli ten element ulegnie znaczącej poprawie zespół powinien być gotowy by kampania w sezonie 2018/2019 mogła zakończyć się pełnym sukcesem. Oczywiście wszyscy w klubie zdają sobie sprawę, iż tylko ciężką pracą, dalsza konsekwencją w kreowaniu własnego stylu gry oraz odpowiednimi wzmocnieniami i uzupełnieniami składu będziemy w stanie ponownie zawalczyć o najwyższe laury.

Druga sprawa, ze nikt nie zakłada w klubie scenariusza na zasadzie „awans albo śmierć”. Najważniejszym aspektem w tym sezonie będzie po prostu dobrze i efektownie grać w piłkę, a wyniki mają być niejako tego potwierdzeniem.  Na pierwszym miejscu stawiamy rozwój zespołu i chcemy by kibice przychodzili na stadion mogąc zobaczyć na naszym poziomie rozgrywkowym naprawdę dobry futbol w wykonaniu naszych piłkarzy.

Z całą pewnością do każdego spotkania trzeba podchodzić z dużym szacunkiem do rywala, absolutnie pełną koncentracją i indywidualną taktyką. O to kolejny raz zadba właśnie Trener Daniel Kaczor. Łącznie prowadził on dotychczas zespół w  66 meczach, w których zdobył 134pkt, z czego 41 wygrał, 11 zremisował i 14 przegrał. Bilans bramkowy 158-71

Bardzo ważną i niezwykle pozytywną informacją jest również fakt, iż razem z trenerem decyzję o dalszej działalności na rzecz Podlesianki podjęli pozostali członkowie sztabu szkoleniowego.

Dzięki temu możemy się pochwalić, że przez kolejny okres współpracować będziemy z największymi fachowcami na swoich stanowiskach, a więc z Kierownikiem Drużyny – Tomaszem Brożkiem i Fizjoterapeutą Karolem Szramowskim.

Nasz Kierownik to były wieloletni zawodnik Podlesianki i wychowanek Rozwoju Katowice. Przez długi czas był ostoją środka pola i obrony klubu z Sołtysiej, w którego seniorskich barwach debiutował już jako niespełna 16-latek. Jest ogromnym pasjonatem piłki nożnej, a w klubie pełni nie tylko funkcje typowo organizacyjną, ale co bardzo istotne jest ważnym głosem doradczym dla Trenera Kaczora w kwestiach personalnych i sportowych.

Karol Szramowski, to natomiast duży fachowiec w dziedzinie fizjoterapii, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i pracownik uznanego na Śląsku – zwłaszcza wśród profesjonalnych sportowców –  centrum fizjoterapii” Fizjofit” w Gliwicach.

To co warte podkreślenia – cała trójka tworzy naprawdę mocny i dobrze rozumiejący się sztab, co jest gwarancją rzetelnej,  profesjonalnej i efektywnej pracy na rzecz naszego Klubu. Życzymy naszemu sztabowi, by ich poświęcenie i trud przynosiły dalsze owoce w postaci świetnych wyników i doskonałej atmosfery!

foto: Slaskisport.tv