Trzon zespołu pozostaje na przyszły sezon!

Trzon zespołu pozostaje na przyszły sezon!

27 czerwca 2018 Wyłączono przez Admin2

Budowanie zespołu na lata, a nie tylko na jednoroczny zryw, to duża sztuka. Nasza drużyna może pochwalić się tym, iż tworzona jest konsekwentnie od sierpnia 2016, od kiedy to dosyć drastycznie i jednoznacznie zmieniliśmy filozofię gry i dobór zawodników. Dzięki takiej polityce z rundy na rundę drużyna robi kolejne postępy.

By tezę tą potwierdzić, przedstawiamy zdobycz punktową Podlesianki w kolejnych rundach sezonów 2016/2017 i 2017/2018:

 

Wszyscy dobrze wiemy, iż przede wszystkim sumienna praca na treningach, dobór taktyki i jej wykonanie na boisku gra w tym wszystkim rolę, ale również i wybór odpowiednich wykonawców ma wpływ na wyniki. Nasz pion odpowiedzialny za ruchy transferowe, może pochwalić się pozyskaniem wielu bardzo dobrych zawodników, którzy odpowiednio wkomponowani w zespół są ogromną wartością dodaną.

Dziś oficjalnie możemy potwierdzić, iż na jesień 2018 nasza drużyna utrzymuje praktycznie cały „kręgosłup”, dzięki czemu z całą pewnością będzie nas można zaliczyć do wąskiego grona faworytów ligi. 

Jedyne osłabienie, to decyzja na która byliśmy już wcześniej przygotowani i wiąże się z zakończeniem kariery przez, bądź co bądź, młodego zawodnika – Kamila Szostka.

W zespole najprawdopodobniej nie zobaczymy również wypożyczonego w zeszłej rundzie z Barciczanki Barcice – Krystiana Maślanki. W tym wypadku, choć Krystian dawał alternatywy na dwóch strategicznych pozycjach w obronie, możemy mówić o luce, którą z całą pewnością będziemy w stanie zapełnić.

Znaki zapytania są przy nazwiskach Wojciecha Węglarza i Mateusza Rawickiego, którzy mogą mieć problemy z pogodzeniem studiów z treningami, jednak tutaj mówimy raczej o zawodnikach dotychczas grających mniej, aczkolwiek młodych i perspektywicznych, więc z pewnością warto by było gdyby zostali.

Wracają do meritum – w kolejnym sezonie będziemy mogli liczyć na następujących zawodników:

Bramkarze: Piotr Wolan

Obrońcy: Krzysztof Renner, Marcin Nawrot, Marcin Widenka, Bartosz Witas, Krzysztof Ruszkowski, Rafał Kiełbowicz, Mateusz Góralczyk, Gabriel Fabian , Adam Sieniawski

Pomocnicy: Dawid Brehmer, Szymon Nowak, Marcin Rosiński, Dawid Colik, Adam Zając, Dariusz Kubacki, Dawid Pasieka,

Napastnicy: Radosław Kaczmarczyk, Mateusz Drzymała.

Tak jak napisaliśmy – niewykluczone, że kadrę uzupełnią ostatecznie Wojciech Węglarz (bramkarz) i Mateusz Rawicki (pomocnik)

Treningi z zespołem rozpocznie kilku najbardziej utalentowanych zawodników rocznika 2002, którzy idą za przykładem Dawida Pasieki, będą chcieli udowodnić chęć znalezienia się w szerokiej kadrze zgłoszonej do meczów ligowych Klasy Okręgowej.

Z całą pewnością gdyby zmiennik Piotra Wolana musiał zrezygnować z gry, to będziemy szukali jego zastępcy, choć w obwodzie mamy również dwóch młodych bramkarzy z rocznika 2002.  Nie wykluczamy przetestowanie kilku młodych i ambitnych zawodników z zespołów kończących rozgrywki w najstarszych grupach juniorskich innych klubów, lecz tak naprawdę wolnych miejsc w szerokiej kadrze jest naprawdę niewiele.

Oczywiście cały czas działamy i pracujemy na wzmocnieniem składu. W związku z tym, iż najlepszych i najważniejszych zawodników udało się nam zatrzymać, mierzymy w jeden bardzo mocny transfer, który właśnie jest dopinany na ostatni guzik.

Personalia naszego nowego gracza zdradzimy już niebawem!

 

foto: Slaskisport.tv