Bartosz Nowotnik nowym zawodnikiem Podlesianki!

Bartosz Nowotnik nowym zawodnikiem Podlesianki!

28 czerwca 2018 Wyłączono przez Admin2
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami mamy przyjemność przedstawić nowego zawodnika, który wzmocni nasz zespół w sezonie 2018/2019. Będzie nim 20-letni Bartosz Nowotnik. Zawodnik ten przyjdzie do nas na zasadzie wypożyczenia z II-ligowego Rozwoju Katowice.
 
Popularny „Novo” to ofensywny pomocnik, który doskonale radzi sobie nie tylko w środku pola, ale również i na skrzydłach. Mimo młodego wieku, jest to już gracz relatywnie doświadczony. Już w pięć dni po swoich 16 urodzinach zadebiutował w pierwszym zespole Rozwoju u trenera Dietmara Brehmera, kiedy w meczu z Jarotą Jarocin wszedł za obecnego gracza włoskiego Palermo – Przemysława Szymińskiego.
 

 
Choć występów w klubie ze Zgody nie uzbierał imponująco dużo, to bez żadnych oporów może zaliczyć sobie dwa największe sukcesy w historii klubu – w sezonie 2013/2014 awans do II Ligi Centralnej i rok później awans do I Ligi! W obu sezonach zaliczył kolejno 5 i 6 występów. Najwyższy szczebel rozgrywkowy w historii dotychczasowych występów Rozwoju również udało mu się „skonsumować”, dzięki 1 występowi na zapleczu Ekstraklasy przeciwko GKS-owi Bełchatów.
 
Nasz nowy zawodnik przed długi czas uznawany był w klubie ze Zgody za następcę Arkadiusza Milika i bardzo obiecujący talent. Niestety na drodze do profesjonalnej kariery graczowi stanęły poważne kontuzje, które trapiły go przez lwią część należnych mu występów w okresie 2014-2016.
 

Rundę jesienną sezonu 2016-2017 zaczął w barwach Polonia Łaziska Górne, by szybko wrócić do macierzystego klubu i zaliczyć jeszcze rundę rewanżową w barwach II ligowca.

Niestety kolejny raz nie oszczędzały go kontuzje, a dla zawodnika w jego wieku potrzebny jest rytm meczowy. W poszukiwaniu większej liczby minut i przede wszystkim zdrowia, w zeszłym sezonie znalazł się na wypożyczeniu w Sparcie Katowice.

Jak się okazało wreszcie pech przestał trzymać się utalentowanego pomocnika i problemy zdrowotne całkowicie przestały go dręczyć. Dzięki temu mógł wreszcie pełni pokazać swoje walory i szybko stał się bezdyskusyjne najbardziej wartościowym zawodnikiem Sparty i jednym z najbardziej wyróżniających się wśród wszystkich zespołów rywalizujących z nami w naszej lidze. Łącznie w zeszłym sezonie rozegrał 28 meczów i strzelił 6 goli.

Po odejściu Kamila Szostka numer 99 trafia w absolutnie godne ręce. Liczymy bardzo, że nasz nowy zawodnik nawiąże formą do najlepszych dni i wniesie sporo ożywienia do i tak już doskonale radzącej sobie podleskiej ofensywy. Zgodnie z założeniem, że kto nie idzie do przodu – ten się cofa, jesteśmy przekonani, że Bartosz Nowotnik doda sporo nowej jakości do naszej gry i wydatnie pomoże w uzyskaniu jak najlepszego wyniku.
 
 
Jak sam deklaruje, liczy iż występy na Sołtysiej pomogą mu w powrocie na zdecydowanie wyższy szczebel ligowy, do którego niewątpliwie jest predestynowany.
 
Że coś takiego ma sens, pokazał już w kiedyś w Podlesiance Daniel Paszek, który odbudował się w naszym klubie i rozpoczął mozolny powrót do profesjonalnej piłki. W chwili obecnej należy do najlepszych zawodników II-ligowego Rozwoju Katowice.
 
foto: Rozwój Katowice