Sparing: Orzeł Mokre – Podlesianka 1-2

Sparing: Orzeł Mokre – Podlesianka 1-2

25 lipca 2018 Wyłączono przez Admin2

W dniu dzisiejszym rozgrywaliśmy kolejny mecz sparingowy – tym razem na wyjezdzie z zespołem Orła Mokre. Nasz rywal występuje w II grupie Klasy Okręgowej i w nadchodzącym sezonie zaliczany jest do grona faworytów do zwycięstwa w swojej grupie rozgrywkowej. W zeszłym sezonie mokierskie Orły zajęły 3 miejsce w tabeli. 

Jeżeli chodzi o zasoby kadrowe naszej drużyny, to wreszcie zbliżone były one do tych optymalnych, choć z przyczyn zdrowotnych wypadł tuż przed meczem Szymon Nowak. Brakowało również Gabriela Fabiana i Adama Sieniawskiego. 

Sam pojedynek nie był wielkim widowiskiem, gdyż oba zespoły ewidentnie postawiły na doskonalenie taktyki, aniżeli otwartą piłkę. Nasz sztab szkoleniowy nie był do końca zadowolony z gry swojego zespołu, któremu tym razem brakowało agresji i przede wszyskim dokładnosci w rozgrywaniu piłki.

Pierwsi gola strzelili gospodarze, którzy zapunktowali, po miękiej piłce za linię obrony i sytaucji sam na sam. Jeszcze przed przerwą wyrównaliśmy, kiedy to Radek Kaczmarczyk wykorzystał rzut karny, który wcześniej sam wywalczył. W drugiej części gry zdobyliśmy zwycięzką bramkę, której autorem był Rafał Kiełbowicz. Nasz obrońca wykrzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Zająca i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza Orła. 

Jak zwykle po takich spotkaniach trener Daniel Kaczor ma spory materiał do analizy. Doskonalenie alternatywnej – bardziej defensywnej – taktyki dla zespołu, który zawsze chce dominować i grać otwartą piłkę, z całą pewnoscią nie jest łatwe, ale trzeba to przerobić w sparingach i czasami poprostu trochę „pocierpieć”. 

Przed nami piątkowy trening i kolejny sparing. W sobotę o godzinie 13.30 w wyjazdowym spotkaniu podejmie nas beniaminek Ligi Okręgowej w grupie IV i nasz dawny znajomy z ligi z lat 2002-2012 – AKS Niwka. 


Sparing letni nr 3

25.07.2018 – Mikołów – Mokre, ul. Zamkowa 1a

LKS Orzeł Mokre – LGKS 38 Podlesianka 1-2 (1-1)

bramki: Kaczmarczyk (k), Kiełbowicz

Skład: Wolan – Witas, Żemła, Renner, Widenka – Kubacki, Brehmer, Colik, Rosiński, Nowotnik  – Kaczmarczyk

oraz w drugiej połowie: Starczewski, Nawrot, Zając, Kiełbowicz, Pogrzeba, Góralczyk, Drzymała, Ruszkowski

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak