Sparing: AKS Niwka – Podlesianka 2-1

Sparing: AKS Niwka – Podlesianka 2-1

28 lipca 2018 Wyłączono przez Admin2

Sparingowa sobota to tym razem wyjazdowy pojedynek z AKS-em Niwka. Zespół z dzielnicy Sosnowca, choć to beniaminek Klasy Okręgowej, to ekipa posiadająca w składzie sporo doświadczonych zawodników, m.in Bartłomieja Chwalibogowskiego czy snajpera – Daniela Tukaja. 

Nasz zespół po raz koleny doskonalił dodatkowe warianty taktyczne. Pierwsza połowa to wzorowa ich realizacja. Niwczanie praktycznie ani razu nie zagroźili naszej bramce, natomiast po kwadransie wyrównanej gry, nasza przewaga była już bardzo duża, co udokumentowaliśmy golem. Asystę zalicza Dawid Colik, a wychodzący sam na sam po jego zagraniu Radosław Kaczmarczyk bez problemu pokonuje bramkarza gospodarzy. Do końca pierwszej części gry mocno przeważaliśmy, a przynajmniej jedna z kilku doskonałych okazji powinna wpaść do bramki. Najlepsze sytuacje mieli dwukrotnie Marcin Rosiński i raz Krzysztof Renner. 

Po zmianie stron modyfikacji uległ skład Podlesianki, lecz przez długi czas sytuacja była pod kontrolą. Niwka zagroziła jedynie szansą Daniela Tukaja, którego strzał z najbliższej odległosci świetnie obronił Rafał Starczewski, natomiast z naszej strony okazja należała do Przemysława Żemły, którego jednak w czystej sytuacji bez pardonu powalił tuż przed linią pola karnego jeden z obrońcwó. Niestety odstatni kwadrans dekoncentracji spowodował, że gracze AKS-u dwukrotnie wykorzystali fatalne błędy w naszym rozegraniu i z naszego prowadzenia wynik uległ zmianie na 2-1. W ostatniej akcji meczu powinniśmy jeszcze wyrównać, lecz Dawid Colik w doskonałej sytuacji zagrał zbyt nerwowo. 

W każdym razie wynik tego spotkania jest dla nas sprawą absolutnie drugorzędną. Zespół w dużym procencie przyswoił nowe akcenty taktyczne, więc z coraz większą pewnością możemy oczekiwać inauguracji ligowej. Do rozegrania pozostał nam wtorkowy sparing z MKS-em Siemianowice, natomiast pod dużym znakiem zapytania stoi ostatni test-mecz, który miał odbyć się w kolejną sobotę.  Miał to być sparing z SKS Łagisza, ale rywale mimo wcześnijszych ustaleń nie był w stanie zagwarantować boiska na ten mecz. 

W dzisiejszym sparingu brakowało: Marcina Widenki, Szymona Nowaka, Gabriela Fabiana, Michała Pogrzeby oraz Adama Sieniawskiego. 


Sparing letni nr 4

28.07.2018 – Sosnowiec -Niwka, ul. Orląt Lwowskich 70

AKS Niwka – LGKS 38 Podlesianka 2-1 (0-1)

bramka: Kaczmarczyk 

Skład: Wolan – Ruszkowski (Witas), Nawrot, Renner, Żemła– Kubacki, Brehmer, Colik, Rosiński, Nowotnik  – Kaczmarczyk

oraz w drugiej połowie: Starczewski, Wróbel, Zając, Kiełbowicz, Góralczyk, Drzymała,